Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Poznański Budżet Obywatelski 2019 - składanie wniosków

foto art

Opis konsultacji:

Poznański Budżet Obywatelski (PBO) to konsultacje społeczne w sprawie części wydatków z budżetu Miasta Poznania. W tym roku na Poznański Budżet Obywatelski przeznaczono rekordową kwotę: aż 20 mln zł, z czego 6 mln przeznaczone zostanie na projekty ogólnomiejskie a 14 mln na rejonowe. O przeznczeniu tych środków decydują sami mieszkańcy, którzy zgłaszają projekty, które następnie są poddawane głosowaniu.

Maksymalna wartość projektów:

  • dla projektu ogólnomiejskiego - 2 mln zł
  • dla projektu rejonowego - 600 tys. zł.

Do PBO19 można składać projekty, które są możliwe do zrealizowania w 2019 roku (wyjątkowo także w 2020 roku, jeśli inwestycja wymaga wielu prac przygotowawczych, np otrzymania niezbędnych pozwoleń itp.). Teren, na którym będzie realizowany projekt, musi należeć do miasta lub być w jego władaniu.

Nie mogą za to być zgłaszane projekty, które mają charakter komercyjny, są sprzeczne z przyjętą strategią i programami Miasta Poznania ani takie, których realizacja przekraczałaby założony budżet.

Po zakończeniu naboru wniosków zostaną one poddane opiniowaniu przez Gabinet Prezydenta i wydziały merytoryczne (7 maja – 17 sierpnia). Głosowanie wśród mieszkańców odbędzie się jesienią (27 września – 19 października). Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 października.

Kto może wziąć udział:

Propozycję projektów do zrealizowania w ramach PBO19 może zgłosić każdy mieszkaniec – osoba fizyczna zamieszkująca na terenie miasta Poznania.

Jak można wziąć udział – przebieg konsultacji:

Każdy mieszkaniec może zgłosić do PBO19 aż 3 swoje projekty.

Aby zgłosić wniosek musisz wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz:

  • w Serwisie PBO19
  • w Gabinecie Prezydenta (pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań),
  • w punktach informacyjnych urzędu.

Formularz zgłoszeniowy możesz wypełnić i zgłosić internetowo (poprzez Serwis PBO19) lub osobiście w sekretariacie Gabinetu Prezydenta. Wersję papierową zgłoszenia można pobrać także przez portal konsultacji (patrz załączniki).

Kontakt:

Jeżeli masz pytania:

  • zadzwoń: 61 878 5936 lub 61 878 5977 lub 61 878 5785, POZnan*KONTAKT: 61 646 3344
  • napisz: pbo@um.poznan.pl
  • przyjdź: Gabinet Prezydenta Urząd Miasta Poznania, plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań

Link do strony organizatora:

https://budzet.um.poznan.pl/

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]