Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Poznański Budżet Obywatelski 2020 - głosowanie

organizator:
kategoria:
Budżet obywatelski
czas trwania:
od 27.09.2019
do 21.10.2019
status:
zakończone

foto art

Opis konsultacji:

Po raz kolejny mieszkańcy stolicy Wielkopolski mają szansę wziąć udział w głosowaniu na najlepsze projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość partycypacji w kreowaniu obecnego, jak i przyszłego stanu miasta, a także kierunków jego rozwoju. Budżet obywatelski to demokratyczny proces podejmowania decyzji, w którym każdy zainteresowany mieszkaniec decyduje o wydatkowaniu specjalnie wydzielonych środków z budżetu gminnego.

Projekty realizowane w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego dzielą się na dwie kategorie - projektów ogólnomiejskich, których maksymalna wartość wynosi 2 mln złotych, oraz projekty rejonowe o maksywalnej wartości 600 000 złotych.

Podział środków nastąpi w oparciu o algorytm bazujący w 50% na liczbie ludności zamieszkującej rejon, w 30% na powierzchni rejonu, a w 20% na sumie wartości zakwalifikowanych projektów rejonu.

Kto może wziąć udział:

Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Poznania, czyli każda osoba fizyczna zamieszkująca na terenie Poznania. 

Jak można wziąć udział – przebieg konsultacji:

Każdy mieszkaniec może głosować tylko raz, we własnym imieniu, w jednym głosowaniu na projekty ogólnomiejskie i projekty rejonowe. W celu zapewnienia jednokrotności w tym zakresie konieczne jest podanie numeru PESEL.

Podczas głosowania można oddać maksymalnie jeden głos na projekty ogólnomiejskie i maksymalnie dwa głosy na projekty rejonowe.

Głosowanie polega na wypełnieniu elektronicznego formularza w serwisie PBO20: www.budzet.um.poznan.pl

Na potrzeby głosowania powstaną mobilne oraz stacjonarne punkty, w których będzie można oddać swój głos, a także otrzymać pomoc ankieterów. 

Na elektronicznym formularzu do głosowania należy:

  • podać imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL (telefon i adres e‐mail – pola nieobowiązkowe),
  • oświadczyć, że podane dane są prawdziwe i aktualne,
  • potwierdzić zapoznanie się i akceptację Zasad PBO20,
  • w przypadku osób, które nie ukończyły 18. roku życia, rodzic/opiekun osoby głosującej musi uzupełnić elektroniczny formularz, potwierdzający oddanie głosu przez osobę małoletnią,
  • wskazać projekty, na które oddany zostaje głos.

Kontakt:

Gabinet Prezydenta Urząd Miasta Poznania, plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań, tel. 61 878 5936, 61 878 5977, 61 878 5977, mail: pbo@um.poznan.pl

Link do strony organizatora:

www.budzet.um.poznan.pl/pbo2020/

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]