Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Projekt rozbudowy ul. Zwierzynieckiej o dwukierunkową drogę rowerową

organizator:
kategoria:
Inwestycje / Drogi
czas trwania:
od 24.06.2020
do 08.07.2020
status:
zakończone

foto art

Opis konsultacji:

Nowa droga i przejazdy rowerowe oraz nasadzenia zieleni to najważniejsze elementy projektu rozbudowy ul. Zwierzynieckiej o dwukierunkową drogę rowerową. Jest on przedmiotem rozpoczętych 24 czerwca br. konsultacji społecznych.

Zakres konsultowanej inwestycji rozpoczyna się na rondzie Kaponiera. W tym miejscu zaprojektowano dowiązany do istniejącej drogi rowerowej przejazd przez północny wlot ul. Roosevelta. Rowerzyści jadący z ul. Św. Marcin w kierunku Jeżyc ominą z prawej strony wejście do przejścia podziemnego, a następnie pokonają obie jezdnie wraz z torowiskiem tramwajowym. Istniejący pas dla rowerów po północnej stronie Kaponiery zostanie zlikwidowany. Droga rowerowa, o szerokości dwóch metrów, prowadzić będzie dalej na zachód, od ronda do skrzyżowania z ul. Gajową. Została ona wyznaczona poza jezdnią. Przed skrzyżowaniem z ul. Gajową droga rowerowa rozgałęzi się na dwie – lewa poprowadzi na drugą stronę ul. Zwierzynieckiej i dowiąże się do południowego wlotu skrzyżowania, a prawa połączy się z wlotem północnym. Istniejący pas dla rowerów zostanie zastąpiony zabrukiem i zielenią; na odcinku pomiędzy ul. Mickiewicza, a ul. Gajową zaprojektowano nasadzenia drzew, zieleń niską i małą architekturę.

Kto może wziąć udział:

Wszyscy zainteresowani

Jak można wziąć udział – przebieg konsultacji:

Szczegółowe rozwiązania techniczne zostały zaprezentowane na załączonym planie sytuacyjnym. Dotyczące go pytania i opinie można przesyłać mailem na adres zwierzyniecka@zdm.poznan.pl lub pocztą tradycyjną do siedziby Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu przy ul. Wilczak 17.

Kontakt:

ZDM ul. Wilczak 17 w Poznaniu, email: zwierzyniecka@zdm.poznan.pl

Link do strony organizatora:

Link do strony ZDM

Link do ogłoszenia o konsultacjach (z materiałami merytorycznymi)

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]