Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.






38. Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu

XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące mieści się na Sołaczu, przy ulicy Drzymały 4/6 w urokliwym otoczeniu Parku Wodziczki oraz Parku Sołackiego. Innowacyjna forma nauczania języka obcego polega na nauczaniu poszczególnych przedmiotów w języku ojczystym i angielskim, a co za tym idzie, absolwenci naszej szkoły posługują się płynnie dwoma językami zarówno w mowie, jak w piśmie. Dodatkowym walorem nauczania języka angielskiego w naszym liceum są lekcje prowadzone przez native speakera. Wspierając wszechstronny rozwój uczniów i ich zainteresowań, szkoła podjęła współpracę z licznymi ośrodkami naukowymi i kulturalnymi, między innymi z: British Coucil w ramach Advantage Partnership Programme, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetem Ekonomicznym, Akademią Wychowania Fizycznego oraz Collegium Da Vinci. Rozwijaniu zainteresowań sprzyjają liczne koła przedmiotowe i kluby, są to m.in. Koło redakcyjne, Klub FCE i CAE, Klub Melomana czy Klub Podróżnika. Na uwagę zasługuje również wdrożenie tutoringu. To indywidualna metoda pracy, pozwalająca młodym ludziom odkrywać i rozwijać swoje predyspozycje. Jeśli chodzi o kontakty zagraniczne, to uczniowie uczestniczą w wymianach młodzieżowych. Świetnie rozwija się współpraca ze szkołami w Hiszpanii i we Włoszech. Organizowane też są wycieczki do Wielkiej Brytanii oraz wakacyjne wyjazdy do Austrii, Chorwacji, a nawet Stanów Zjednoczonych. Nie zapominamy także o działaniach na rzecz innych. W szkole od wielu lat intensywnie działają różne sekcje Szkolnego Koła Wolontariatu. W tamtym roku udało nam się zrealizować projekt "DziałaMY. Aktywni w LO38!", w wyniku którego powstała strefa siedzenia dla uczniów. W tym roku dołączyliśmy do drugiej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w ramach projektu "Działamy Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Metropolii Poznań" , licząc na kolejne kreatywne pomysły naszych uczniów.

Nasze edycje Szkolnych Budżetów Dostępności

Szkolny Budżet ZERO WASTE 2023 - SP w Wielkopolsce [TEST]

zgłaszanie projektów:
od 12.09.2023
do 30.11.2023
głosowanie:
od 13.12.2023
do 13.12.2023
Szkolny Budżet ZERO WASTE (SBZW) to nauka funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego w praktyce. Natomiast dzięki powiązaniu z tematyką ZERO WASTE i LESS WASTE to także wyjątkowa możliwość kreowania społeczności minimalizujących powstawanie odpadów i przyjaznych środowisku naturalnemu.
Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]