Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Cykl spotkań z mieszkańcami w Gminie Tarnowo Podgórne

Cykl spotkań z mieszkańcami w Gminie Tarnowo Podgórne

Data publikacji: 2019-01-30

Wójt Tadeusz Czajka zaprasza mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne na zebrania wiejskie. W programie tegorocznych spotkań – oprócz rozmów na temat aktualnych spraw miejscowości i przedstawienia planów na najbliższy rok – znajdują się wybory sołtysów i członków rad sołeckich. Spotkania rozpoczęły się 28 stycznia i potrwają do 13 marca.

Na początku zebrania dotychczasowi sołtysi przedstawią mieszkańcom sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady sołeckiej za 2018 r. W dalszej kolejności spośród zebranych wybierana jest 3-osobowa komisja, odpowiedzialna za przeprowadzenie wyborów. Następnie Komisja przyjmuje kandydatury na sołtysa – kandydaci mogą zgłosić się samodzielnie lub zostać zgłoszonym przez mieszkańca sołectwa (wtedy kandydat musi wyrazić zgodę na kandydowanie). Uprawnionymi do kandydowania są wyłącznie osoby wpisane do spisu wyborców w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne z tytułu zamieszkania w sołectwie.

Głosowanie będzie tajne – biorą w nim udział wszyscy pełnoletni mieszkańcy, uczestniczący w zebraniu wiejskim. Głosowanie odbywa się za pomocą kart do głosowania. Sołtysem zostaje osoba, która uzyskała największą liczbę głosów.
Następnie przyjmowane będą kandydatury na członków Rady Sołeckiej – ich wybór odbywa się podobnie jak w przypadku wyborów na sołtysa w głosowaniu tajnym. Za wybranych na członków Rady sołeckiej uważa się kandydatów, którzy uzyskali kolejno największą liczbę głosów. Mieszkańcy wybierają Sołtysa i Radę Sołecką na okres kadencji odpowiadający kadencji Rady Gminy.

Dokładne terminy spotkań w poszczególnych miejscowościach można sprawdzić na stronie internetowej Gminy Tarnowo Podgórne.

Źródło: www.tarnowo-podgorne.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]