Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Spotkanie "Smog wspólna sprawa" na poznańskich Smochowicach

Spotkanie "Smog wspólna sprawa" na poznańskich Smochowicach

Data publikacji: 2019-02-27

Chcesz wymienić piec na bardziej ekologiczny? Możesz skorzystać z dofinansowania. O tym, jak to zrobić, będą mówić eksperci podczas spotkania "Smog wspólna sprawa", które odbędzie się w środę 27 lutego w Szkole Podstawowej nr 57, przy ul. Leśnowolskiej. Akcja na Smochowicach ma charakter pilotażowy. Niewykluczone, że spotkania będą kontynuowane także na innych poznańskich osiedlach. Wszystko zależy od zainteresowania.

To od nas zależy jakość powietrza w naszym mieście. Główną przyczyną, która ma wpływ na jego zanieczyszczenie są przestarzałe urządzenia grzewcze, opalane węglem i drewnem, a nierzadko także śmieciami. Problemy związane z jakością powietrza w Poznaniu występują szczególnie w rejonach zwartej zabudowy jednorodzinnej, gdzie głównym źródłem ogrzewania są kotły na paliwa stałe. Dlatego tak ważna jest systemowa wymiana domowych palenisk na bardziej ekologiczne. Aby zmniejszyć koszty takiego przedsięwzięcia, mieszkańcy Poznania mogą skorzystać z dofinansowania. O tym, jakie mają możliwości, podczas spotkania "Smog wspólna sprawa" mówić będą przedstawicieli Urzędu Miasta oraz innych podmiotów działających w zakresie ochrony powietrza.

Podczas spotkania przedstawione zostaną możliwości skorzystania z programu miejskiego KAWKA BIS (dofinansowanie do 6 tys. zł na wymianę pieca), programów PGNiG (dofinansowanie do 3 tys. zł na zakup kotła gazowego) oraz programu rządowego "Czyste powietrze" (dofinansowanie na termomodernizację). Zaprezentowany zostanie także program Edukacyjnej Sieci Antysmogowej realizowany przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań oraz działania Ekopatrolu Straży Miejskiej Miasta Poznania. Po wszystkim będzie czas na dyskusję i zadawanie pytań.

W spotkaniu uczestniczyć będą: Katarzyna Kierzek - Koperska - zastępczyni prezydenta Poznania, Konrad Zaradny - przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Poznania, Przemysław Polcyn - radny Rady Miasta Poznania i przewodniczący Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice, Hanna Grunt - dyrektorka Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska UMP, Waldemar Matuszewski - komendant Straży Miejskiej Miasta Poznania, Piotr Wiśniewski - dyrektor Biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Tomasz Krawiec - dyrektor Poznańskiego Obszaru Sprzedaży PGNiG, Jacek Wojdyła - kierownik Regionalnego Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego Zachód, Tadeusz Mirski z Poznańskiego Alarmu Smogowego oraz Jolanta Ratajczak z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Spotkanie "Smog wspólna sprawa" odbędzie się w środę (27 lutego), o godz. 17:00, w Szkole Podstawowej nr 57, przy ul. Leśnowolskiej 35. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni mieszkańcy.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na: https://www.facebook.com/events/2673273136047236/?active_tab=about

Lokalizacja wydarzenia: Szkoła Podstawowa nr 57, ul. Leśnowolska 35.

Źródło: www.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]