Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Zajęcia sportowe dla mieszkańców Lubonia ze środków budżetu obywatelskiego

Zajęcia sportowe dla mieszkańców Lubonia ze środków budżetu obywatelskiego

Data publikacji: 2019-06-13

Stowarzyszenie Sportowe Pogrom Luboń wraz z Urzędem Miasta Lubonia zapraszają mieszkańców Lubonia do udziału w darmowych treningach, a także zajęciach sportowo - rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów, które odbywać się będą w bieżącym roku w ramach Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt "Aktywny Luboń" to 400 godzin darmowych zajęć sportowych dla mieszkańców Lubonia.

Atrakcyjne, bezpieczne, całkowicie darmowe zajęcia animacji czasu wolnego i aktywizacji fizycznej dla dzieci, młodzieży i seniorów odbywać się będą również w naszym Luboniu! Na najmłodszych mieszkańców naszego miasta, czekać będą boiska oraz sale gimnastyczne, na których królować będzie różnorodna aktywność fizyczna wolna od używek, nudy i wszechobecnych smartphonów. Atrakcyjne zajęcia na boisku osiedlowym z dużą dawką ruchu, będą doskonałą ofertą darmowych zajęć dodatkowych dla coraz mniej aktywnych dzieci. Z kolei dla seniorów tzn. osób po 50 roku życia zorganizowane będą zajęcia między innymi na otwartych siłowniach zewnętrznych, a także nordic walking w okolicznych parkach oraz terenach nad rzeką Wartą. Wszystko to zupełnie za darmo w oparciu o ogólnodostępną miejską bazę sportowo- rekreacyjną prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę trenerską. Głównym założeniem i celem projektu jest pokazanie mieszkańcom naszego miasta jak łatwo można dbać o swój organizm i zdrowie. Wystarczy przyjść na miejsce zbiórki i zajmie się wami doświadczony instruktor.

Program prozdrowotny ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej i przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym – nadwadze, otyłości oraz wadom postawy, które w dzisiejszych czasach są bezpośrednim powodem problemów zdrowotnych mieszkańców naszego miasta. Aktywność fizyczna to podstawa zdrowego stylu życia i profilaktyki gerontologicznej . Zachowanie sprawności fizycznej to podstawowy czynnik wpływający na dłuższe trwanie życia w lepszym zdrowiu, umożliwiający zachowanie samodzielności i niezależności, a tym samym przyczyniający się do poprawy jakości życia i zapobiegający wykluczeniu społecznemu.

Harmonogram zajęć w ramach pierwszej części projektu "Aktywny Luboń!" realizowanego w ramach Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego w dniach 29 maja - 23 czerwca:

Zajęcie usprawniające dla seniorów:

  • siłownia zewnętrzna na Wzgórzu Papieskim, zajęcia odbywać się będą we wtorki w godzinach 9:00 - 10:00 oraz środy w godzinach 9:00 - 10:00,
  • siłownia zewnętrzna przy ulicy Fryderyka Chopina, zajęcia odbywać się będą we wtorki w godzinach 10:15 - 11:15 oraz środy w godzinach 10:15 - 11:15,

Zajęcia Nordic Walking dla seniorów:

  • zbiórka przy siłowni zewnętrznej na Wzgórzu Papieskim, zajęcia odbywać się będą w czwartki w godzinach 8:30 – 10:30.

W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt tel. 668 486 882, 517341101
Zapraszamy również na nasz Fan Page gdzie na bieżąco pojawiać się będą informacje o zajęciach, również tam można kierować do nas pytania.

Aktywny Luboń - https://www.facebook.com/Aktywny-Lubo%C5%84-732850617113170/

Źródło: www.lubon.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]