Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


W Luboniu sukces realizacji projektu obywatelskiego

W Luboniu sukces realizacji projektu obywatelskiego

Data publikacji: 2019-09-10

#PROJEKTY_BO: W ramach Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 w sierpniu tego roku Miasto Luboń zakupiło 60 oczyszczaczy powietrza.

Urządzenia zamontowano w przedszkolach publicznych: w Przedszkolu nr V, "TipTopka Odkrywcy", „Małych Talentach”, „Tęczowej Krainie”, „Calineczce”, "U 7 Krasnoludków", „Czarodziejskim Ogrodzie”. W ramach akcji przeszkolono również pracowników przedszkoli w zakresie obsługi filtrów.

Oczyszczacze swoimi parametrami są dostosowane do potrzeb 60-metrowej sali przedszkolnej i oczyszczają 388 m3 powietrza na godzinę. W ciągu każdej godziny są w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w danym pomieszczeniu. Dodatkowo wyposażono je w filtry HEPA wysokiej klasy H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, pleśń i roztocza. Dzięki tym urządzeniom ogranicza się uciążliwości związane ze smogiem, ale też zmniejsza problemy zdrowotne, których przyczyną mogą być m.in. alergeny.

Są w pełni bezpieczne dla dzieci. Wyposażono je m.in. w blokadę rodzicielską i funkcję automatycznego wyłączenia przy próbie otwarcia klapy czy w przypadku przewrócenia urządzenia. Są też ciche, dzięki czemu mogą być włączone w każdej chwili pracy z dziećmi czy w trakcie ich przerw na drzemkę.

Montaż oczyszczaczy przyczyni się do zwiększenia komfortu najmłodszych przebywających w lubońskich przedszkolach.

Źródło: Facebook @LubonskiBudzetObywatelski
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]