Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Bezpłatny trener osiedlowy ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego

Bezpłatny trener osiedlowy ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego

Data publikacji: 2020-07-03

Wraz z początkiem wakacji wróciły letnie zajęcia Trenera Osiedlowego. W 19 miejscach Poznania trenerzy i studenci Akademii Wychowania Fizycznego organizują bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Projekt "Trener Osiedlowy" od kilku lat zbiera najwięcej głosów w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.

Ideą przedsięwzięcia jest organizacja bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, animacji czasu wolnego, dla młodych ludzi, w czasie wakacji i ferii. Odbywają się one głównie przy szkolnych boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz boiskach typu Orlik, a w przypadku niepogody w salach gimnastycznych.

W tym roku zajęcia odbywać się będą według zasad i zaleceń związanych z epidemią COVID-19. Zgodnie ze znowelizowanym regulaminem wszystkie osoby z objawami infekcji, przebywające na kwarantannie domowej lub u których ktokolwiek z domowników mógł zostać zarażony koronawirusem, proszeni są o nie przychodzenie. Przed każdym wejściem na teren, gdzie odbywają się zajęcia, należy zdezynfekować dłonie za pomocą specjalnego środka zapewnionego przez organizatora.

Pod opieką "Trenerów Osiedlowych AWF", będących wyselekcjonowaną grupa studentów, absolwentów AWF lub uczelni pokrewnych, młodzi ludzie mogą nie tylko zagrać w zespołowe gry sportowe, ale również poznać zabawy i gry ludowe, jak "pierścieniówka", "palant" czy "kwadrant". Trenerzy organizują również we współpracy ze środowiskiem lokalnym osiedlowe turnieje, festyny i rozgrywki. Wybierają się z młodymi ludźmi na wycieczki rowerowe, spacery, nad miejskie kąpielisko czy np. do ZOO. W największym skrócie - mają pokazać atrakcyjną aktywność fizyczną bez ocen i sprawdzianów. Zachęcając do aktywnego spędzania czasu chcą odciągnąć, dzieci i młodzież sprzed monitorów komputerów i smartfonów.

Program Trener Osiedlowy AWF, realizowany jest na terenie miasta Poznania od 2009 roku. Studenci AWF bezpłatnie animują sportowo czas najmłodszym mieszkańcom miasta. Program finansuje Miasto Poznań oraz Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Od kilku lat Trener Osiedlowy AWF jest bezkonkurencyjny w głosowaniu w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego w kategorii projektów ogólnomiejskich. W ostatnim głosowaniu na PBO 2020 zebrali ponad 7 tysięcy głosów, co przełożyło się na dofinansowanie bliskie 2 milionom złotych.

Szczegółowy plan i program animacji, oraz przyporządkowany dla każdego boiska animator, znajduje się na stronie internetowej programu.

Źródło: www.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]