Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Klimat na rower - weź udział w ankiecie

Klimat na rower - weź udział w ankiecie

Data publikacji: 2020-11-06

Wystartowało Badanie Klimatu Rowerowego. Do końca roku można wypełnić ankietę i pomóc znaleźć odpowiedzi na pytania: czy dana miejscowość odnosi się z sercem do ruchu rowerowego, czy jazda rowerem sprawia radość, czy jest raczej źródłem stresów? Ankieta jest dostępna na stronie rowerowyklimat.pl

W badaniu może wziąć udział każdy kto porusza się rowerem po mieście lub gminie. To te osoby są bowiem ekspertami codziennych, choć nie tylko, podróży rowerowych. Ankieta składa się z 36 pytań, w których część wymaga oceny według skali od 1 do 6, gdzie 1 jest najwyższą oceną.

Do udziału w badaniu zgłosiło się 90 samorządów z całej Polski (miasta i gminy), w tym wszystkie gminy z Metropolii Poznań.

Badania Klimatu Rowerowego są próbą zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce. Wyniki testu umożliwią stworzenie wielowymiarowego obrazu sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach kraju, dając możliwość wsparcia argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych.

Badanie jest realizowane w porozumieniu z organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF).

Ankiety będzie można wypełniać do końca roku, ale organizatorzy biorą pod uwagę możliwość przedłużenia ich zbierania. Raport z badań zostanie przygotowany do czerwca 2021 roku. Wyniki przedstawiane będą w 6-stopniowej skali i będą powszechnie dostępne. Szczegółowe informacje i sama ankieta dostępne są na stronie: www.rowerowyklimat.pl

Jeżeli osoba wypełniająca ankietę zdecyduje się zostawić swój adres mailowy może wziąć udział w losowaniu roweru od sponsora badania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, nie jest konieczne do przesłania ankiety i oznacza akceptację regulaminu losowania.

Źródło: www.ztm.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]