Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Znamy wyniki Puszczykowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021r.

Znamy wyniki Puszczykowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021r.

Data publikacji: 2021-01-28

W piątej edycji puszczykowskiego budżetu obywatelskiego mieszkańcy oddali 1162 głosy. Zwyciężyły dwa projekty dotyczącej infrastruktury rekreacyjno-sportowej oraz poprawy jakości powietrza. Zwyciężył projekt miejski pn. „SPORT-EDUKACJA-INTEGRACJA" WIELOFUNKCYJNY TEREN PRZY UL. LIBELTA oraz projekt zielony pn. „Skończmy ze smogiem w Puszczykowie!”.

Statystyki wyglądały następująco, w sumie oddano 1162 głosy. Za pośrednictwem strony internetowej zagłosowało 1137 osób, a tradycyjnie na papierze 25.

Należy podkreślić, ze nowością w tej edycji były projekty zielone, które cieszyły się zainteresowaniem mieszkańców.

Wyniki szczegółowe - PROJEKTY MIEJSKIE:

  • "SPORT-EDUKACJA-INTEGRACJA" WIELOFUNKCYJNY TEREN PRZY UL. LIBELTA  - 511 głosów.
  • Budowa Skateparku - 302 głosy.
  • Naturalny plac zabaw wraz z infrastrukturą - 271 głosów.
  • Zorientowane Puszczykowo - 78 głosów.

Wyniki szczegółowe - PROJEKTY ZIELONE:

  • Skończmy ze smogiem w Puszczykowie! - 837 głosów.
  • Serce Puszczy - 325 głosów.

Wnioskodawcą projektu miejskiego pn. „SPORT-EDUKACJA-INTEGRACJA" WIELOFUNKCYJNY TEREN PRZY UL. LIBELTA, byli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2. Projekt dotyczy zagospodarowania terenu przy ul. Libelta - wokół boisk, kortów i placu zabaw. Ma na celu wzbogacenie oferty istniejącego już na tym obszarze kompleksu sportowo-rekreacyjnego po to, by puszczykowianie jeszcze chętniej z niego korzystali. W ramach projektu powstaną: sala w zieleni oraz ścianka tenisowa. Sala w zieleni - miejsce to będzie służyć mieszkańcom, jako strefa dedykowana do relaksu i spotkań towarzyskich. Realizacja projektu umożliwi prowadzenie warsztatów, spotkań, szkoleń tematycznych oraz wykładów poza budynkami. Teren ten ma szansę stać się miejscem integrującym mieszkańców i zachęcającym do wspólnego spędzania czasu (główne zadania: montaż elementów małej architektury w tym: stołów i ławek oraz nasadzenia zieleni). Natomiast powstanie nowej ścianki tenisowej umożliwi trenowanie tenisa ziemnego wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Puszczykowa bez konieczności płacenia za kort i trenera (główne zadania: montaż parabolicznej ścianki do trenowania tenisa, odświeżenie płyty boiska asfaltowego).

Projekt zielony „Skończmy ze smogiem w Puszczykowie!” to inicjatywa mieszkańców, którzy chcą rozwiązać problem zanieczyszczonego powietrza w Puszczykowie. Pomimo prowadzonej sukcesywnie akcji wymiany starych pieców dofinansowywanej z budżetu Puszczykowa, w dalszym ciągu jest wiele domów, z których kominów unosi się trujący dym. Jedna osoba spalająca w swoim piecu odpady, lekceważąca zdrowie swoje i swoich sąsiadów, może spowodować, że na wielu okolicznych posesjach stężenie pyłów zawieszonych przekracza wielokrotnie poziom alarmowy i nie pozwala na otwieranie okien! Rozwiązaniem tego projektu jest zakup drona analizującego skład spalin wydostających się z kominów, co pozwoli na określenie rodzaju spalanego paliwa stałego. Operatorami dronów są zwykle odpowiednio przeszkoleni Strażnicy Miejscy, którzy na podstawie wskazań urządzeń pomiarowych - drona mogą wystawić mandat trucicielowi lub zgłosić go do sądu wniosek o ukaranie. Zwycięski projekt ma na celu eliminację spalania odpadów i paliw o niskiej jakości, nieodpowiadającej normom, a przez to – poprawę zdrowia i jakości życia mieszkańców Puszczykowa.

Przypomnijmy, iż w bieżącym roku mieszkańcy naszego Miasta po raz piąty już mogli zgłosić swoje propozycje zadań do realizacji, które w ich przekonaniu, najbardziej odpowiadają potrzebom lokalnym. Propozycje zadań, które przeszły analizę merytoryczną, m.in. co do możliwości ich realizacji w zgodzie z prawem i w ciągu jednego roku budżetowego, zostały poddane pod głosowanie, które trwało 14 dni, od 28 grudnia 2020 r. do 10 stycznia 2021 r. Głosowanie odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy mieszkaniec mógł zagłosować na dwa projekty. W piątej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mieli do rozdysponowania w sumie 250 tys. złotych. Na projekty miejskie 170 tys. zł, a na projekty zielone 80 tys. zł.

Zwycięskie zadania zostaną zrealizowane w nadchodzącym roku w pełnym zakresie. W taki o to sposób, mieszkańcy Puszczykowa mogli bezpośrednio wpływać na to, jak zostaną wydane środki z budżetu Miasta.

Źródło: www.puszczykowo.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]