Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Znamy wyniki głosowania do Budżetu Obywatelskiego Gminy Komorniki!

Znamy wyniki głosowania do Budżetu Obywatelskiego Gminy Komorniki!

Data publikacji: 2021-10-25

Zakup wyposażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej Plewiska, Kolorowy Plac Zabaw w Chomęcicach, Święto Pyry w Komornikach czy Kino Plenerowe na Plaży w Chomęcicach – na te projekty oddano najwięcej głosów w IV edycji Budżetu Obywatelskiego.

Całość tegorocznych konsultacji była przeprowadzona elektronicznie, co oznacza, że składanie wniosków, zbieranie podpisów pod listami poparcia oraz głosowanie odbyło się wyłącznie na internetowej platformie budżetu obywatelskiego.

Przez miesiąc mieszkańcy mogli zgłaszać projekty na inwestycyjne i tzw. miękkie zadania do przyszłorocznego budżetu gminy. Pula na budżet, podobnie do lat ubiegłych, wynosiła 600 tys. zł. Na platformie internetowej zarejestrowano 40 wniosków, część z nich w ogóle nie została zakończona, a część nie przeszła pozytywnie oceny formalnej. Ostatecznie, po ocenie merytorycznej, do głosowania zostały dopuszczone 22 wnioski, wśród których było 11 projektów miękkich mieszczących się w puli środków na nie przeznaczonych oraz 11 projektów twardych, na które mieszkańcy mogli oddawać swoje głosy.

Głosowanie nad projektami trwało dwa tygodnie i wzięło w nim udział 2 595 osób. Najwięcej głosów oddali mieszkańcy Plewisk, głosowało więcej kobiet niż mężczyzn, najczęściej głosowano z urządzeń mobilnych.

W wyniku zakończonego głosowania (zgodnie z § 7.2 Uchwały Nr XXX/261/2020 Rady Gminy Komorniki z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustalenia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji w zakresie Budżetu Obywatelskiego Gminy Komorniki,) wybrane zostały do realizacji następujące projekty:

PROJEKTY INWESTYCYJNE

Z jedenastu projektów inwestycyjnych, których wartość każdego mogła wynieść maksymalnie 100 tys. zł., najwięcej głosów zdobyły:

 • Zakup wyposażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej Plewiska
 • Kolorowy Plac Zabaw w Chomęcicach etap II
 • Sprawnościowy plac zabaw dla dzieci w Rosnowie
 • Miejsce dla rodziny - park rodzinny
 • Zwolnij ! Bezpieczne Komorniki - Radarowe Wyświetlacze Prędkości Pojazdów - Poprawa Bezpieczeństwa Mieszkańców Gminy Komorniki

PROJEKTY NIEINWESTYCYJNE

Z jedenastu projektów nieinwestycyjnych, których wartość każdego mogła wynieść maksymalnie 10 tys. zł., najwięcej głosów zdobyły:

 • II Święto Pyry w Komornikach - Sołectwo Komorniki
 • Doposażenie dwóch wozów bojowy w bezprzewodowe narzędzia.
 • Kino Plenerowe na Plaży w Chomęcicach
 • Wyposażenie Świetlicy Wiejskiej w sołectwie Szreniawa – Rosnowo
 • Zakręcone Rowerowanie - rozwój turystyki rowerowej w gminie Komorniki
 • Kolorowy zawrót głowy z okazji Dnia Dziecka na terenie WDK ''Koźlak'' połączony z grami terenowymi
 • Festyn rodzinny - Strefa Dziecka - sportowe rozpoczęcie lata
 • Kino na leżakach
 • Laser Run
 • Festiwal Różnej Aktywności Fizycznej " Żyj Zdrowo i Sportowo"

Była to czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego w naszej gminie. Gratulujemy autorom zwycięskich projektów. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji, za głosowanie a autorom projektów za składanie pomysłów służących innym mieszkańcom.

Realizacja zwycięskich projektów będzie miała miejsce w 2022 roku, o czym będziemy na bieżąco informować na stronie internetowej, platformie budżetu oraz na łamach „Nowin Komornickich”.

Szczegółowe statystyki dotyczące głosowania dostępne są na stronie: https://komorniki.budzet-obywatelski.org/wyniki

Źródło: www.komorniki.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]