Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Maraton i kiermasz na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania

Maraton i kiermasz na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania

Data publikacji: 2022-05-25

Jakie zasady obowiązują w obecnej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego? Jak złożyć projekt i oszacować jego koszt? O czym jeszcze należy pamiętać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czeka na poznanianki i poznaniaków podczas Maratonu Pisania Wniosków PBO. W tym samym czasie na dziedzińcu urzędu miasta odbywa się rodzinny kiermasz społeczny.

W tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego do wydania jest aż 25 mln zł. Mieszkanki i mieszkańcy, którzy mają pomysł, na co przeznaczyć pieniądze, ale nie są pewni, jak to zrobić, mogą odwiedzić Wolny Dziedziniec przy placu Kolegiackim i wziąć udział w Maratonie Pisania Wniosków. W środę, do godz. 17 czekają tam na nich pracownicy urzędu miasta i miejskich jednostek, opiniujących zgłaszane projekty. Urzędnicy pomagają nie tylko prawidłowo wypełnić wniosek, ale też odpowiadają na wszystkie nurtujące poznaniaków pytania.

W środę na dziedzińcu urzędu miasta odbywa się też rodzinny kiermasz społeczny. Na dzieci i dorosłych czekają animacje i miniwarsztaty oraz szeroka oferta rękodzieła, wykonanego przez osoby borykające się z różnymi trudnościami - np. niepełnosprawnością, chorobami, czy kryzysami.

Swoją ofertę prezentują m.in. Spółdzielnia Socjalna Furia, Stowarzyszenie "Pogotowie Społeczne", Taka Mydlarnia, Fundacji ORCHidea i Fundacja Dzieciaki i Zwierzak. Na tych, którzy mają ochotę coś przekąsić, czeka lemoniada i ciastka owsiane przygotowane przez Spółdzielnię Socjalną Cuda-Garnki. Można też zapoznać się z usługami oferowanymi przez Spółdzielnię Socjalną Poznaniaka.

Do wydania jest 25 mln zł

Propozycje do PBO23 można składać do 15 czerwca. W tym roku do wydania jest 25 mln zł, o 3 mln więcej niż rok temu. Podobnie jak w latach ubiegłych, obowiązuje podział na pomysły rejonowe i ogólnomiejskie. Maksymalna wartość projektu ogólnomiejskiego to 2 mln zł, a rejonowego - 800 tys. zł.

Każdy mieszkaniec Poznania może złożyć 3 propozycje projektów. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Można to zrobić drogą elektroniczną za pośrednictwem serwisu PBO, osobiście - w biurze podawczym Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim lub wysłać pocztą/kurierem na adres Gabinetu Prezydenta (pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań). Do każdego zgłoszenia musi być dołączona lista poparcia z podpisami minimum 10 mieszkańców. Pomysły, które zostaną zarekomendowane pozytywnie, trafią na kartę do głosowania.

O tym, które projekty zwyciężą, zdecydują poznaniacy. Głosowanie rozpocznie się 10 października i potrwa do końca tego miesiąca. Do realizacji trafią pomysły, które uzyskają największą liczbę głosów.

Więcej informacji i szczegółowe zasady Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 można znaleźć na stronie PBO: budzet.um.poznan.pl oraz Poznan.pl.

Źródło: www.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]