Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Każdy Poznaniak może pomóc w tworzeniu tegorocznej edycji PBO

Każdy Poznaniak może pomóc w tworzeniu tegorocznej edycji PBO

Data publikacji: 2018-01-19

Zależy Ci na tym, by w Poznaniu żyło się lepiej? Jeśli tak, to Zespół do spraw Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego czeka właśnie na Ciebie! Nabór właśnie ruszył.

Budżet Obywatelski to projekt, dzięki któremu poznaniacy mają realny wpływ na decyzje dotyczące części budżetu miasta. Tylko w ubiegłym roku w PBO zagłosowało ponad 45 tysięcy osób. Dzięki temu ruszyły m.in. prace związane z budową azylu dla zwierząt z miejskiego zoo, a do miejskiego budżetu wpisano ponad 30 nowych inwestycji zaproponowanych przez mieszkańców Poznania.

- Do podstawowych zadań zespołu należy wypracowywanie nowych zasad PBO w oparciu o doświadczenia minionych edycji - wyjaśnia Patryk Pawełczak, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta. - Ważne jest określenie spójnych zasad oceny wniosków, a także monitorowanie podejmowanych działań w trakcie trwania PBO19.

W jego skład wejdą w tym roku przedstawiciele mieszkańców miasta (5 osób), rad osiedli (5 osób) i rady miasta (7 osób). Jest też miejsce dla wnioskodawców z poprzednich edycji PBO (5 osób), przedstawicieli organizacji pozarządowych (5 osób) i przedstawicieli urzędu miasta (13 osób) oraz Miejskiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta i Poznańskich Inwestycji Miejskich (po 1 osobie). Doradzać im będą (bez prawa głosu) radca prawny oraz Administrator Bezpieczeństwa Informacji z ramienia UMP.

Aby zgłosić się do zespołu, należy przesłać skan wypełnionego i podpisanego formularza na adres e-mail: pbo@um.poznan.pl lub pocztą na adres: Urząd Miasta Poznania, Plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań do dnia 29 stycznia 2018.

Przedstawiciele mieszkańców, rad osiedli, wnioskodawców oraz organizacji pozarządowych będą wyłonieni w drodze losowania, które odbędzie się w poniedziałek, 5 lutego o godzinie 12.00, w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania (pl. Kolegiacki 17).

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj: https://budzet.um.poznan.pl/pbo2018/zglos-sie-zespolu/

Źródło: www.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]