Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Mobilny komisariat Policji na ulicach Poznania

Mobilny komisariat Policji na ulicach Poznania

Data publikacji: 2018-03-23

- Mobilny komisariat Policji, zakupiony przed dwoma laty ze środków Miasta, każdego dnia pełni swój dyżur w różnych rejonach Poznania, zaś w dni weekendowe w pobliżu Starego Rynku - tłumaczy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Samochód wyposażony jest w sprzęt komputerowy, sieć łączności radiowej z dostępem do Internetu oraz policyjnych baz danych.

Policyjne auto kierowane jest w miejsca dużych imprez o charakterze masowym oraz tam, gdzie oczekują tego mieszkańcy. Dzięki wyposażeniu poznańskich policjantów w taki sprzęt, osoby chcące złożyć zawiadomienie o przestępstwie nie muszą iść na komisariat. Mogą zrobić to w pobliżu miejsca swojego zamieszkania.

- Listę miejsc, w których ma pojawiać się pojazd, można zgłaszać m.in. podczas comiesięcznych spotkań rad osiedli z Policją i SM w ramach cyklu "Bezpieczny mieszkaniec-bezpieczna dzielnica" - przypomina Mariusz Wiśniewski.

Harmonogram pracy mobilnego komisariatu można znaleźć TUTAJ:

Źródło: Komenda Miejska Policji w Poznaniu/ biuro prasowe Miasta Poznania
www.poznan.pl
www.poznan.policja.gov.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]