Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Data publikacji: 2018-03-21
Trwa akcja "Otwarty Poznań". Dzięki innowacyjnemu portalowi internetowemu poznaniacy dowiedzą się, w jaki sposób mogą aktywnie dzielić się swoimi pomysłami oraz zdobywać atrakcyjne nagrody - a to wszystko bez wychodzenia z domu. Podejmij wyzwania! Wejdź na www.otwartypoznan.pl.
Chcesz się zaangażować? "Otwarty Poznań" to miejsce na pomysły mieszkańców. Akcję organizuje miasto Poznań we współpracy z firmą EY Crowdsourcing. W ramach projektu powstał portal internetowy otwartypoznań.pl. To nowoczesna platforma, dzięki której poznaniacy mają unikatową możliwość dyskusji na tematy bezpośrednio dotyczące ich miasta. Mogą tam podzielić się swoimi przemyśleniami i zgłosić nowatorskie pomysły na konkretne problemy. Dostępna technologia pozwala zaangażować bogactwo talentów ludzi z całego miasta, by znaleźć najbardziej efektywne rozwiązania.
- To pierwsza taka inicjatywa w naszym mieście, a druga w Polsce - mówi Patryk Pawełczak, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta Poznania. - Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą chcieli zaangażować się w nowe, niekonwencjonalne formy partycypacji. W Warszawie podobny projekt spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Wierzę, że poznaniacy chętnie włączą się do akcji i podzielą się swoimi pomysłami.
"Otwarty Poznań" ma zaangażować mieszkańców miasta, szczególnie tych, których nie brali udziału w dotychczasowych formach konsultacji. Interaktywna platforma crowdsourcingowa MillionYou da poznaniakom unikatową możliwość generowania pomysłów, a najlepsze z nich będą wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami.
Na platformie zaplanowano przeprowadzenie czterech wyzwań konsultacyjnych skierowanych do mieszkańców Poznania. Wyzwania odwołują się do tego, jak poznaniacy postrzegają miejsce, w którym żyją, kładą nacisk na osobisty związek i relację mieszkańców z miastem.
Pierwsze wyzwanie nosi nazwę "Zakochany bez pamięci". Założenie jest proste: wystarczy w dowolnej formie przesłać swoje dobre wspomnienia lub skojarzenia z Poznaniem. Może to być tekst, zdjęcie lub film - ważne, by dotyczyły miasta i ukazywały to, co w nim wyjątkowe. Autorzy najlepszych dzieł otrzymają nagrody finansowe.
Wyzwanie nr 2 to "PIF-PAF (Poznań Idea Festiwal)". To miejsce na prawdziwy festiwal pomysłów. Każdy, kto ma ciekawy, kreatywny pomysł, widzi niewykorzystany potencjał miejsca w swojej dzielnicy, albo wie, jak zoptymalizować swój przejazd do pracy - może go tu opisać w dowolnej formie, a przy okazji ustrzelić nagrody.
Trzecim otwartym wyzwaniem jest e-ankieta "Poznajmy się lepiej". Tu mieszkańcy mają możliwość wypowiedzenia się na różne tematy związane z życiem miasta - rewitalizacja, kultura czy sport to tylko niektóre z nich.
Pomysły mieszkańców będą omawiane w ostatnim, czwartym etapie akcji - Panelu Eksperckim. Najlepsze rozwiązania oraz propozycje będą wyróżniane wyjątkowymi nagrodami.
Zadania na platformie skierowane są do wszystkich, którym los Poznania nie jest obojętny. Wsparciem dla mieszkańców, którzy będą chcieli zaangażować się w działania, jest strona w serwisie Facebook - @otwartypoznań (link: www.facebook.com/OtwartyPoznan/), na której dostępne są inspiracje oraz przewodniki po poszczególnych zagadnieniach platformy.
Odpowiedzi na obecnie udostępnione wyzwania można przesyłać poprzez portal do 5 kwietnia do godz. 16.
Źródło: www.poznan.pl