Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Pomóż urzędnikom z Lubonia i wypełnij ankietę

Pomóż urzędnikom z Lubonia i wypełnij ankietę

Data publikacji: 2018-04-05

Urząd Miasta Luboń stara o dotację na odbudowę lubońskiego Domu Włodarza w celu stworzenia atrakcyjnego miejsca integracji społecznej i aktywizacji kulturalnej. Wyniki ankiety pomogą zaplanować przedsięwzięcie zgodnie z potrzebami mieszkańców. Zachęcamy do udziału w badaniu.

Ankieta jest dostępna tutaj.

Dom Włodarza wielokrotnie pojawia się w dyskusjach różnych grup i stowarzyszeń działających na terenie Lubonia. Jest to jedno z nielicznych miejsc, które jeszcze można uratować od zapomnienia. Dom Włodarza należał niegdyś do folwarku żabikowskiego Augusta hr. Cieszkowskiego, który w latach 1863–1870 intensywnie zagospodarowywał teren osady młyńskiej. Funkcjonowanie w latach 1870-1876 Wyższej Szkoły Rolniczej im. Haliny w Żabikowie oraz idea pracy organicznej wpisały się na stałe w wartości, które są kultywowane w Luboniu.

Prezentowane przez urzędników wizualizacje budynku, ukazują że w przyszłości obiekt ten będzie łączył w sobie zarówno historyczne walory tego miejsca, jak i nowoczesne, proste rozwiązania.

Wizualizacja Domu Włodarza

Wizualizacja Domy Włodarza
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]