Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Debata

Debata

Data publikacji: 2018-04-21

Już 24 kwietnia spotkanie organizowane przez Miasto Poznań, poświęcone różnorodności oczekiwań i możliwości w mieszkalnictwie. To kolejna odsłona cyklu "#Poznan2023. Porozmawiajmy o konkretach".

Tym razem poznaniacy będą mogli wziąć udział w debacie, w której uczestniczyć będą również zastępca prezydenta Poznania Tomasz Lewandowski, dr Anna Górska i dr Sławomir Palicki z Katedry Inwestycji i Nieruchomości UE w Poznaniu, dr Jarosław Urbański oraz prof. Rafał Drozdowski, kierownik Zakładu Socjologii Życia Codziennego UAM w Poznaniu, który zaprezentuje wyniki badań dotyczących postrzegania rozwoju przez mieszkańców Poznania i Metropolii. W badaniu tym poznaniaków pytano m.in. o to, jakie związki widzą między własną drogą życiową a rozwojem miasta, o potencjał i wolę zmian oraz o gotowość ponoszenia ich kosztów.

Prelegenci, którzy odpowiadać będą na pytania mieszkańców Poznania, zajmą się rozwiązaniami w mieszkalnictwie, które w ostatnim czasie wprowadzono w stolicy Wielkopolski. Wśród nich są m.in. zmienione zasady przyznawania lokali socjalnych i mieszkalnych, pozwalające uwzględnić różne sytuacje życiowe mieszkańców, budowa 1000 mieszkań komunalnych i socjalnych ze wsparciem kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, remonty kamienic oraz uruchomienie Miejskiego Biura Najmu.

Początek debaty we wtorek, 24 kwietnia, o 17.00 w restauracji Dobra i Wino.

Źródło: www.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]