Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Warsztaty dla młodzieży z Poznania: zmieniajMY MIASTO

Warsztaty dla młodzieży z Poznania: zmieniajMY MIASTO

Data publikacji: 2018-05-23

Mieszkacie w Poznaniu? Jeszcze się uczycie lub studiujecie, ale już chcecie zmieniać otaczającą Was rzeczywistość miejską? Chcielibyście się dowiedzieć, od czego zacząć? Trafiliście w odpowiednie miejsce. Podczas szkolenia warsztatowego dla uczniów i studentów „zmieniajMY MIASTO” dowiecie się, w jaki sposób funkcjonuje Poznański Budżet Obywatelski i jak możecie go wykorzystać.

Urzędnicy z poznańskiego Magistratu zapraszają na dwa jednodniowe cykle warsztatów, które odbędą się 28 i 29 maja w godzinach 9:00-15:00 w Urzędzie Miasta Poznań (Plac Kolegiacki 17).

Spotkania są skierowane dla młodzieży w wieku 15-25 lat.

Co podczas warsztatów?

Celem warsztatów nie jest wyłącznie prezentacja założeń i celów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Będą one nastawione przede wszystkim na praktyczne zdobywanie wiedzy o możliwościach wprowadzania zmian w przestrzeni miejskiej. Ważnym elementem staną się również dyskusje, które zaplanowano na zakończenie każdego z panelu. Nauczycie się również wypełniać wniosek do tegorocznej edycji.

Do czego przydadzą się te warsztaty?

Organizatorzy chcą kreować obywatelskie postawy, a także spowodować wzrost świadomości o działaniach podejmowanych w ramach PBO. Ponadto, będziecie mieć okazję spędzić czas z innymi osobami, którym nie jest obojętne gdzie i jak żyją. Przewidziana jest praca w grupach i zbieranie niezbędnej wiedzy, która pomoże zaproponować swój pomysł w Budżecie Obywatelskim.

Program

Program szkolenia skierowany jest na aktywizację i zachęcane do inspirujących dyskusji.
Zajęcia będą podzielone na 5 paneli tematycznych:

  • Najważniejsze zasady tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego oraz projekty realizowane w poprzednich latach.
  • Inne dostępne działania i programy umożliwiające mieszkańcom zaangażowanie się w życie miasta.
  • Wybór problemów/ pomysłów na podstawie których zostaną opracowane wnioski do PBO (burza mózgów).
  • Warsztaty – składanie wniosków do PBO (praca w grupach).
  • Pozyskiwanie opinii oraz sugestie zmian w PBO (praca w grupach i dyskusja).

Podczas warsztatów znajdzie się czas na przerwę i poczęstunek. Do wyboru macie dwa dni, tj. 28 lub 29 maja. Całe szkolenie trwa około 6h ( 9:00-15:00). Po zakończeniu otrzymacie zaświadczenie potwierdzające udział.

Zapisywać możecie się do 25 maja, przesyłając wypełnione i podpisane zgłoszenie zamieszczone pod artykułem na adres pbo@um.poznan.pl

Formularze do pobrania na stronie Urzędu Miasta Poznania: tutaj.

Szkolenie poprowadzi Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides.

Źródło: www.budzet.um.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]