Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Zakończył się czerwcowy cykl spotkań Burmistrza Swarzędza z mieszkańcami

Zakończył się czerwcowy cykl spotkań Burmistrza Swarzędza z mieszkańcami

Data publikacji: 2018-06-18

W czerwcu odbył się cykl spotkań z Mieszkańcami, podczas których burmistrz i jego zastępcy informowali o inwestycjach w gminie, a zwłaszcza o przygotowanych rozwiązaniach komunikacyjnych i drogowych, przy okazji omawiając też sprawy bieżące i zgłaszane problemy.

W spotkaniach uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz, Marian Szkudlarek, wraz ze swoimi zastępcami - burmistrzem Grzegorzem Taterką oraz burmistrzem Tomaszem Zwolińskim. Spotkania poświęcone były przede wszystkim komunikacji i rozwiązaniom drogowym na terenie miasta i gminy.

Spotkania były prowadzone w sposób modułowy. W pierwszej części burmistrzowie prezentowali już zrealizowane inwestycje, będące w trakcie realizacji oraz zaplanowane i będące w fazie koncepcji. W drugim prowadzona była dyskusja z udziałem mieszkańców, a w trzeciej - nieoficjalnej już części – mieszkańcy mogli porozmawiać z każdym z burmistrzów w sprawach indywidualnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozwiązania dotyczące zwiększenia przepustowości dróg, w tym powstającej już obwodnicy Swarzędza, która odciąży ruch w południowej części miasta i gminy. Tunel łączący ulicę Tabaki z Tysiąclecia - już za 3 lata. Mieszkańcy dopytywali o kwestie związane z dojazdem do nowych węzłów przesiadkowych.
Uczestnicy pytali również o sprawy dotyczące spraw lokalnych - parkingi na osiedlach, kwestie związane z wywozem śmieci przez GOAP, usprawnienia ruchu, miejscami proponowali Państwo spowolnienie ruchu na wybranych odcinkach.
Burmistrzowie odnotowali wiele propozycji ze strony mieszkańców, które zostaną przeanalizowane w poszczególnych działach urzędu miasta i gminy.

Materiały przedstawione podczas prezentacji zostaną opracowane i przedstawione na stronie urzędu oraz na jego profilu facebookowym.

Źródło: profil Facebook Gminy Swarzędz
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]