Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Wyniki Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego 2018

Wyniki Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego 2018

Data publikacji: 2018-07-18

Wyniki trzeciej edycji Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego są już znane! W głosowaniu wzięło udział ponad 2 tys. mieszkańców Lubonia, którzy wybrali do realizacji 6 projektów obywatelskich. W tym roku mieszkańcy mieli do dyspozycji 350 tys. zł.

Mieszkańcy mieli możliwość od 25 maja do 17 czerwca głosować zarówno internetowo, jak również na kartach papierowych. Punkt konsultacyjny był dostępny w 16 miejscach w Luboniu. Największą frekwencję i aktywne zbieranie głosów zanotowano podczas Dni Lubonia! W głosowaniu wzięło udział 2 009 mieszkańców, w tym było 1839 ważnych kart do głosowania. 1 160 osób oddało swoje głosy drogą papierową, natomiast 679 mieszkańców Lubonia skorzystało z formularza na stronie internetowej.

Zgodnie z Zasadami LBO do realizacji mogą zostać przeznaczone te projekty, które uzyskały największą liczbę głosów w swojej kategorii, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na Luboński Budżet Obywatelski.
W 2019 r. realizowane będą następujące przedsięwzięcia.

Projekty nieinwestycyjne:

  • Aktywny Luboń - 400 godzin darmowych zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży oraz Seniorów - 26 044 zł – Projekt zakłada organizację zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży oraz seniorów z terenu miasta Luboń, które prowadzone będą przez wykwalifikowanych trenerów oraz w oparciu o miejską bazę sportowo- rekreacyjną od kwietnia do września 2019 roku.
  • Biała Sobota Onkologiczna - 10 620 zł - W jedną, wybraną sobotę w jednym z lubońskich centrów medycznych odbędą się badania profilaktyczne dla pełnoletnich mieszkańców gminy Luboń.
  • Weekendowe spływy kajakowe – III edycja - 17 664 zł - Projekt zakłada organizację 18 spływów rzeką Wartą: 16 spływów na odcinku rzeki Warty z Puszczykowa do Lubonia (około 12 km) oraz 2 spływy na odcinku z Rogalinka do Lubonia (około 19 km).

Projekty inwestycyjne:

  • Street Workout - zewnętrzna, ogólnodostępna siłownia zupełnie za darmo - 75 000 zł - Projekt budowy placu do Street Workout'u zakłada stworzenie ogólnodostępnej przestrzeni do przeprowadzenia kompleksowego treningu całego ciała przy użyciu drążków, drabinek oraz poręczy.
  • Przedszkole bez SMOGU - 150 000 zł - Głównym celem projektu jest zakup oczyszczaczy powietrza do lubońskich przedszkoli.
  • Świetlne paski LED przy przejściach - innowacyjny system wsparcia sygnalizacji dla pieszych - 80 490 zł - Układ składa się z led-owych pasków świetlnych montowanych w chodniku oraz modułu sterującego; kolor wyświetlany na paskach odpowiada barwie światła na sygnalizatorze dla pieszych. 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]