Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Poznaj wyniki konsultacji ZTM Poznań dot. ul. Nowa Stoińskiego

Poznaj wyniki konsultacji ZTM Poznań dot. ul. Nowa Stoińskiego

Data publikacji: 2018-07-31

Do 20 czerwca trwały konsultacje związane z przyszłą realizacją ul. Nowej Stoińskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (tzw. ul. Mleczarska). Jest to planowany od wielu lat ciąg komunikacyjny, który ma obsługiwać tereny wschodnich Naramowic oraz stanowić obwodnicę os. Łokietka. Niedawno opublikowano raport z konsultacji przygotowany przez ZTM Poznań.

W związku z zakończeniem konsultacji społecznych w sprawie ulicy Nowej Stoińskiego ZTM ponformował, że do dalszych prac koncepcyjnych skierowano wariant jednojezdniowy (maksymalnie odsunięty od zabudowań os. Łokietka, z zielenią między jezdnią a osiedlem) oraz wariant zadrzewionej alei.

Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące ulicy Nowej Stoińskiego, w ramach których:

  • zebrano 56 ankiet podczas spotkania konsultacyjnego z mieszkańcami (ankietowani z trzech propozycji wyboru rodzaju drogi Nowej Stoińskiego zdecydowanie opowiedzieli się za wariantem jednojezdniowym oraz wariantem zadrzewionej alei). W większości ankietowani podnosili potrzebę usprawnienia transportu publicznego ulicą Łużycką (obecnie autobusy blokowane są zatorami samochodowymi) oraz to, że budowana trasa tramwajowa na Naramowice, skłoni ich do rezygnacji z podróży samochodem na rzecz tramwaju.
  • 17 zgłoszeń wpłynęło drogą elektroniczną. Pojawiły się głosy zarówno za budową ulicy Nowej Stoińskiego, jak i obawy z tym związane, m.in. dotyczące hałasu, pogorszenia stanu środowiska naturalnego w obrębie Żurawińca czy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Również Rada Osiedla Naramowice zgłosiła swoje uwagi w powyższym zakresie.

ZTM Poznań informuje, że wszystkie otrzymane wnioski zostaną wnikliwie przeanalizowane na dalszym etapie prac projektowych i w miarę możliwości uwzględnione.

W nawiązaniu do przeprowadzonych konsultacji społecznych, do dalszych prac koncepcyjnych skierowano wariant jednojezdniowy (z rezerwą na ewentualną drugą jezdnię w przyszłości), maksymalnie odsunięty od zabudowań os. Łokietka, z zastosowaniem zieleni między jezdnią a osiedlem, oraz wariant zadrzewionej alei (2x1).

Poniżej szczegółowy raport z konsultacji społecznych, do zapoznania z którym zapraszamy.

Raport z konsultacji społecznych Nowa Stoińskiego 2018.07.03 - 6.6 MB (pdf)
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]