Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Dzisiaj ostatni dzień głosowania w Poznańskim Budżecie Obywatelskim PBO 2019

Dzisiaj ostatni dzień głosowania w Poznańskim Budżecie Obywatelskim PBO 2019

Data publikacji: 2018-10-19

Do godziny 23:59 można jeszcze głosować na projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Mieszkańcy mogą wybierać spośród 259 propozycji. Do rozdania jest 20 milionów złotych.

Poznański Budżet Obywatelski doczekał się 7. edycji. W tym czasie do realizacji trafiło 134 projekty, z czego 71 jest już zakończone. Z roku na rok PBO cieszy się coraz większą popularnością i zaufaniem poznaniaków. W 2017 r. udział w głosowaniu wzięło 45 151 osób. W tym roku mieszkańcy miasta zgłosili rekordową liczbę pomysłów. Wszystkie zostały poddane weryfikacji.

- Wpłynęło 425 propozycji, blisko 100 więcej niż rok temu. Mamy także rekordową liczbę projektów, które znalazły się na liście do głosowanie. W tym roku mieszkańcy mogą wybierać spośród 259 propozycji, rok temu tych projektów było 160. Na liście znalazły się 55 projekty ogólnomiejskie i 204 rejonowe - tłumaczy Patryk Pawełczak, p.o. dyrektora Gabinetu Prezydenta.

Do rozdania jest aż 20 milionów

To będzie rekordowy budżet obywatelski - pula przeznaczonych na niego środków wzrosła w tym roku z 18 do 20 mln zł. Podobnie jak w poprzedniej edycji, 6 mln z tej kwoty trafi na finansowanie projektów ogólnomiejskich. Na projekty rejonowe mieszkańcy miasta będą mogli wydać nie 12 - jak to miało miejsce ostatnio - ale aż 14 milionów zł. Dodatkowo maksymalna wartość takiego projektu mogła wynosić nie 500, ale 600 tys. zł.

Wszystkie zmiany w tegorocznej edycji PBO to efekt dyskusji i współpracy przedstawicieli różnych grup poznaniaków. Zasady opracowywane zostały przez specjalnie w tym celu powołany zespół (w skład, którego wchodzili m. in. przedstawiciele organizacji pozarządowych, wnioskodawcy z poprzednich lat, radni miejscy i osiedlowi oraz mieszkańcy miasta).

Głosowanie

O tym, które projekty zwyciężą w tegorocznej edycji PBO zdecydują wyniki głosowania. To rozpoczeło się 27 września i potrwa do 19 października. do godziny 23:59. W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Poznania, bez ograniczenia wiekowego (osoby niepełnoletnie będą potrzebowały jednak zgody rodzica lub opiekuna prawnego). Każdy może oddać maksymalnie 3 głosy - jeden na projekt ogólnomiejski i dwa na rejonowe.

Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną - w Serwisie Poznański Budżet Obywatelski 2019 (https://pbo2019.um.poznan.pl/i/pbo-2019/voting). Osoby, które nie mają dostępu do komputera i internetu lub potrzebują pomocy w oddaniu głosu, mogą przyjść do jednego z punktów stacjonarnych. Zagłosować można m. in. w Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. Ratajczaka 44, pon.-pt. w godz. 10:00 - 18:00) oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24, pon.-pt. w godz. 08:00 - 16:00).

Więcej informacji o tegorocznej edycji PBO 2019 znaleźć można na stronie konsultacji:

Źródło: www.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]