Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Projekt SBO: Klimatyczny Kącik Relaksu

organizator:
kategoria:
rok 2021
wnioskodawca:
Urszula Stąporek (2C_G)
szacunkowy koszt:
1 600.00 PLN
liczba odsłon:
123
ZWYCIĘSKI PROJEKT
liczba głosów:
81

foto art

Informacje wstępne:

Szkoła:

LO V w Poznaniu

Edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego:

Szkolny Budżet Obywatelski 2021 - LO V w Poznaniu

Data złożenia formularza:

09.05.2021

Charakterystyka projektu:

Nazwa projektu:

Klimatyczny Kącik Relaksu

Skrócony opis projektu:

Aranżacja Klimatycznego Kącika Relaksu czyli miejsca sprzyjającego wypoczynkowi uczniów i promocji edukacji ekologicznej.

Opis projektu:

“Klimatyczny Kącik Relaksu” to miejsce w środku szkoły, w którym uczennice i uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego mogą odpocząć między zajęciami, a jednocześnie poszerzyć swoją wiedzę na temat postępujących zmian klimatu. W naszym Kąciku każdy znajdzie coś dla siebie. Naszym priorytetem jest stworzenie przestrzeni, gdzie przede wszystkim będzie można usiąść i odstresować się w przerwie lub okienku. Siedząc na jednej z wygodnych puf będzie można odrobić lekcje, zjeść śniadanie, porozmawiać ze znajomymi, poczytać książkę lub pograć w grę. Oczywiście w naszym Klimatycznym Kąciku nie zabraknie rozrywki. Znajdować się tam będzie stół do piłkarzyków, który z pewnością umili nam przerwy w szkole. Dodatkowo biblioteczka, w której będzie można zostawić przeczytane już przez siebie książki i pożyczyć te zostawione przez innych. Oprócz książek znajdzie się tam również kilka gier karcianych i planszowych przyniesionych przez uczniów naszej szkoły. Chcemy, by w tym miejscu szerzony był recykling i moda na nie wyrzucanie. Ponowne wykorzystywanie nieużywanych już przez nas rzeczy to również część szerzenia świadomości o działaniach przyjaznych dla naszej Planety. “Klimatyczny Kącik Relaksu” planujemy urządzić w czytelni lub w auloszatni. Całość będzie naprawdę klimatyczna. Miejsce przyozdobią rośliny, a także plakaty opowiadające o zmieniającym się klimacie, przyczynach nadchodzącej katastrofy i możliwościach przeciwdziałania jej. By zadbać o komfort pracy, w Kąciku należy poprawić jakość światła. Znajdą się tam lampki, które nie tylko zapewnią oświetlenie lecz także stworzą w tym miejscu klimat. Dodatkowo chcemy, aby każda osoba ucząca się w naszej szkole (a także ucząca, czy inaczej pracująca :)) miała możliwość stworzenia klimatycznego plakatu, który zawiśnie w Kąciku. Pozostawiamy dzięki temu przestrzeń dla młodych, artystycznie uzdolnionych osób. Miejsce będzie stworzone od uczniów dla uczniów, jak najbardziej to możliwe ekologicznie i wykorzystując ponownie niepotrzebne nam już rzeczy. Mamy nadzieję, że każdemu spodoba się pomysł Kącika! Projekt stworzony przez osoby z 2cG: Ula, Marta W, Ala, Amelia, Jakub, Joasia, Klaudiusz, Laura, Magda, Kinga, Ola G, Ola T, Zuzanna.

Dodatkowe informacje o projekcie:

Uzasadnienie dla realizacji projektu:

Problemem społeczności V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej jest brak przestrzeni relaksu. Wielu uczniów spędza czas pomiędzy zajęciami i przed nimi na korytarzach lub w bufecie. Nie są to miejsca, gdzie można odprężyć umysł przed zajęciami czy utrzymywać relacje z rówieśnikami. Nasza grupa wyszła z pomysłem stworzenia „Klimatycznego Kącika Relaksu”. Przestrzeń wypoczynku nie tylko rozwiązałaby dostrzeżony problem, ale wniosłaby do naszej szkoły dodatkową wartość. Założeniem tej przestrzeni jest zwiększenie komfortu pracy, wypoczynku oraz edukowanie młodzieży w zakresie ochrony klimatu. Chcemy, aby to miejsce żyło wraz z naszą szkołą. Z biegiem lat kolejni uczniowie będą mogli wprowadzać nowe udogodnienia, tym samym realizując jeden z celów, dla których chcemy stworzyć to miejsce, czyli gromadzenia ludzi. Zielona, propagująca ochronę klimatu i działania ekologiczne strefa w szkole z pewnością wpłynęłaby pozytywnie na wszystkich uczniów V Liceum Ogólnokształcącego i właśnie z tego powodu bardzo zależy nam na jej wprowadzeniu.

Szacunkowe koszty realizacji projektu:

1 600.00 PLN

Opis kalkulacji kosztów ze wskazaniem kosztów ważniejszych elementów projektu:

ALLEGRO Pufa fotel worek XXL różne kolory 58,99 zł, 10 sztuk (razem 589,90 zł) IKEA Stolik LACK 25,00 zł, 4 sztuki (razem 100 zł) IKEA Lampa biurkowa TERTIAL 39,99 zł , 2 sztuki (razem 79,98 zł) IKEA Żarówki LED RYET 4,00 zł, 2 sztuki (razem 8,00 zł) IKEA Regał GERSBY 89,00 zł, 1 sztuka (razem 89,00 zł) IKEA Przedłużacz KOPPLA 15,99 zł, 1 zestaw (razem 15,99zł) ALLEGRO Piłkarzyki TRAMBAMBULA 369,00 zł, 1 sztuka (razem 369,00 zł) Zestaw farb akrylowych 12 kolorów 78,99 zł, 1 sztuka (razem 78,99 zł) CASTORAMA Zestaw pędzli do malowania 18,99 zł, 1 sztuka (razem 18,99 zł) Wydruk plakatów w drukarni - przeznaczone 100 zł JUCCA Zakup roślin doniczkowych - przeznaczone 150 zł Projekt zakłada sfinansowanie kosztów przesyłki / transportu.


Opinia moderatora nt. projektu:

Po konsultacji z wnioskodawczynią do projektu wprowadzono drobne poprawki.

Projekt zaopiniowany pozytywnie.

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]