Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Jeszcze więcej zaangażowanych społeczności szkolnych, nowe formy wsparcia, Szkolne Budżety Dostępności, debaty oksfordzkie, Lokalna Mapa Dostępności, szkolne kampanie promujące dostępność - to wszystko i jeszcze więcej czeka na uczestników projektu "DziałaMY dla dostępności!"
Celem projektu realizowanego w latach 2021-2023 jest wzrost partycypacji obywatelskiej i społecznej młodzieży oraz promocja idei dostępności i uniwersalnego projektowania na terenie Metropolii Poznań. W ramach projektu w 23 placówkach zostaną stworzone Szkolne Kluby Młodego Obywatela, w których zrealizowany zostanie program edukacyjny kształtujący młodzież odpowiedzialną obywatelsko i społecznie, uważną na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, respektującą prawa innych i chętnie angażującą się w wolontariat.
W każdej z 23 szkół przewidziany jest udział uczniów oraz nauczycieli w cyklu warsztatów przygotowujących do działań Szkolnych Klubów Młodego Obywatela (SKMO).
Każdy Klub zrealizuje zróżnicowane inicjatywy społeczno-obywatelskie:
Projekt to nie tylko działania w szkołach, ale także:
Projekt obejmuje obszar Metropolii Poznań, czyli:
Projekt „DziałaMY dla dostępności!” realizowany przez Stowarzyszenie CREO i Stowarzyszenie Metropolia Poznań jest pod wieloma względami unikalny. Zapraszamy do obejrzenia materiału o naszym projekcie!
.
Pobierz ulotkę o projekcie "DziałaMY dla dostępności!":
Ulotka o projekcie - PDF (1010 KB)
.
Stowarzyszenie Metropolia Poznań powstało w 2011 roku a w jego skład wchodzą 23 jednostki samorządu terytorialnego, w tym: Miasto Poznań, Powiat Poznański, 17 gmin Powiatu Poznańskiego oraz cztery gminy z powiatów ościennych. Celem działania Stowarzyszenia jest wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz ochrona wspólnych interesów członków, w szczególności wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego oraz współpracy samorządów. Stowarzyszenie zajmuje się w głównej mierze inicjowaniem współpracy między samorządami w takich dziedzinach, jak fundusze unijne, rozwijanie idei kolei metropolitalnej, mobilność miejska i integracja transportu publicznego, planowanie przestrzenne oraz systematyczne zwiększanie jakości życia mieszkańców.
Więcej informacji: www.metropoliapoznan.pl
Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO powstało w 2004 roku. Od początku istnienia naszym głównym celem jest wszechstronne działanie na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, pobudzanie społecznej aktywności obywateli, wspieranie organizacji pozarządowych i inicjatyw społecznych oraz propagowanie i popularyzowanie idei wolontariatu. Wśród naszych działań, priorytetowo traktujemy obszar edukacji i wychowania najmłodszych. Z tą myślą już od wielu lat realizujemy liczne projekty edukacyjne w szkołach. Głównym ich założeniem jest praktyczne zapoznawanie dzieci i młodzieży z tematyką wolontariatu i społeczeństwa obywatelskiego oraz angażowanie ich do pracy wolontariackiej na rzecz potrzebujących. Na ten moment nasze działania prowadzimy już w 80 szkołach w Wielkopolsce. Ponadto Stowarzyszenie CREO aktywnie działa również w rozwijaniu idei wolontariatu pracowniczego i wolontariatu senioralnego.
Więcej informacji: www.centrumcreo.pl
Projekt pt. „DziałaMY dla dostępności!” jest realizowany w formule partnerskiej przez Stowarzyszenie CREO oraz Stowarzyszenie Metropolia Poznań. Projekt jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
.
.
Tytuł projektu: "DziałaMY dla dostępności!"
Program: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030
Całkowita wartość projektu: 319 535 zł
Dofinansowanie z dotacji (Budżet Państwa): 299 535 zł