Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.






Cykl webinariów 2023 za nami [nagrania]

Cykl webinariów 2023 za nami [nagrania]

Data publikacji: 2023-07-10

W dniach 7 i 30 marca oraz 17 maja br. w ramach projektu "DziałaMY dla klimatu!" przeprowadziliśmy trzy webinaria. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami z wydarzeń.

Wydarzenia były całkowicie bezpłatne dla uczestników i odbywały się w ramach projektu pt. „DziałaMY dla klimatu!” finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

Webinary przeznaczone były jest dla dla przedstawicieli organów pomocniczych samorządów (rad osiedli, rad sołeckich, rad młodzieżowych, rad seniorów), a także dodatkowo dla urzędników samorządowych a także dla społeczników i osób zainteresowanych aktualnym tematem adaptacji do zmian klimatu i realizacji działań proekologicznych.

Wydarzenia poprowadził Krzysztof Mączkowski – analityk ochrony środowiska, edukator środowiskowy, przyrodnik, z tematyką ochrony środowiska jest związany zawodowo od 1993 r., pracując w instytucjach publicznych, prywatnych i samorządowych. Koordynator krajowy Programu Drzewo Franciszka. Współpracownik Metropolii Poznań ds. adaptacji do zmian klimatu. W latach 2021-2022 koordynator ds. wdrażania miejskiego planu adaptacji do zmian klimatu w Poznaniu. Wiceprzewodniczący Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. ochrony środowiska w Poznaniu. Współzałożyciel i dyrektor Biegu Na Rzecz Ziemi. Sekretarz „Magazynu Drzewo Franciszka”, publicysta „Przeglądu Komunalnego”. W latach 1998-2010 radny Miasta Poznania i członek zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.

.

  • Webinarium pt. "Adaptacja do zmian klimatu. Nowe narzędzia kształtowania polityk samorządowych" (07.03.2023)

Podczas webinarium przedstawiono wprowadzenie do tematyki adaptacji do zmian klimatu. Omówiono kwestie planowania i realizacji działań mając wpływ na zwiększenie adaptacyjności do zmian klimatycznych. Wreszcie przedstawiono wnioski dla organów pomocniczych JST JST (rady osiedli / sołeckie/ młodzieżowe / seniorów) wynikające z planów adaptacji do zmian klimatu.

Program webinarium - pobierz plik: PROGRAM WEBINARIUM - 07.03.2023

Transkrypcja – Transkrypcja webinarium 07.03.2023 (DOC)

.

  • Webinarium pt. "Dobre praktyki w działaniach ekologicznych Rad Osiedli i Rad Sołeckich - przykładowe przedsięwzięcia i metody finansowania" (30.03.2023)

Podczas wydarzenia online przedstawiono dobre praktyki w działaniach ekologicznych Rad Osiedli i Rad Sołeckich, w tym metody finansowania i przykładowe przedsięwzięcia dotyczące takich sfer jak ZIELEŃ (w tym przedsiewzięcia obejmujące parki, skwery i nasadzenia) oraz WODA (w tym: stawy i mikroretencja).

Program webinarium - pobierz plik: PROGRAM WEBINARIUM - 30.03.2023

Transkrypcja – Transkrypcja webinarium 30.03.2023 (DOC)

.

  • Webinarium pt. "Dobre praktyki w zakresie informacji i edukacji ekologicznej oraz klimatycznej" (17.05.2023)

Podczas wydarzenia zostanły zaprezentowane m.in.: (1) Informacje o module dla organów pomocniczych JST (rad osiedli/ sołeckich/ młodzieżowych/ seniorów) z funkcją ankiet obywatelskich – dostępnym na metropolitalnym portalu konsultacji: www.konsultacje.metropoliapoznan.pl. (2) propozycje różnych form aktywizacji obywatelskiej i społecznej do działań proekologicznych i proklimatycznych oraz warsztatów i zajęć ekologicznych, które mogą być realizowane dla różnych grup wiekowych mieszkańców przez samorządy pomocnicze (np. rady osiedli, rady sołeckie) samodzielnie i przy współpracy z NGO’sami oraz ze szkołami.

Program webinarium - pobierz plik: PROGRAM WEBINARIUM - 17.05.2023

Transkrypcja – Transkrypcja webinarium 17.05.2023 (DOC)

.




Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]