Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
![]()
Szkoła:
Edycja Szkolnego Budżetu Dostępności:
Szkolny EKO-Budżet Obywatelski 2023 - SP 1 Murowana Goślina
Data złożenia formularza:
02.04.2023
Nazwa projektu:
Owoców skosztujesz, gdy na nas zagłosujesz.
Skrócony opis projektu:
Ponieważ nasza szkoła znajduje się w bardzo nasłonecznionym miejscu drzewa owocowe dałyby nam cień.
Opis projektu:
Nasza szkoła jest przepięknie położona, ale niestety oznacza to, że każda sala jest bardzo nasłoneczniona. Nawet rolety nie są dobrym rozwiązaniem, co sprawia, że na lekcjach często jesteśmy bardzo zmęczeni. Dlatego pomyśleliśmy, że można zasadzić przy tych salach drzewa owocowe, które dawałyby nam cień a dodatkowo byłyby źródłem owoców, które moglibyśmy spożywać w ramach drugiego śniadania i zalecanej porcji owoców w ciągu dnia.Uzasadnienie dla realizacji projektu:
Pomysł zasadzenia drzew przy szkole zrodził się z potrzeby zadbania o nasze samopoczucie w czasie lekcji. Większość sal lekcyjnych znajduje się na bardzo nasłonecznionej części szkoły, co powoduje, że wysokie temperatury i dużo nasłonecznienie utrudniają nam pracę na lekcjach w miesiącach maj-czerwiec i we wrześniu. Zakup sadzonek drzew, które posadzilibyśmy w tych miejscach pomógłby w przyszłości ograniczyć ten problem. Dodatkowo mielibyśmy owoce, którymi moglibyśmy się częstować. Byłoby to miejsce, w którym nauczyciele mogliby również spędzać z nami czas na lekcjach wychowawczych, ponieważ byłoby tam przyjemniej niż w sali lekcyjnej.
Szacunkowe koszty realizacji projektu:
350.00 PLN
Opis kalkulacji kosztów ze wskazaniem kosztów ważniejszych elementów projektu:
Zakup drzewek owocowych z lokalnej szkółki drzew: https://www.facebook.com/people/Szk%C3%B3%C5%82ka-Ro%C5%9Blin-Ozdobnych-M-B-Nied%C5%BAwied%C5%BA/100057428440575/ 4x 39zł grusza faworytka = 156 4x33zł jabłoń = 132 2x30zł wiśnia =60
Projekt spełnia wymagania, został dopuszczony do głosowania.