Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Data publikacji: 2023-07-14
Ważnym elementem naszego projektu „WłączaMY ZERO WASTE” jest przygotowanie i udostepnienie publikacji – poradników, przybliżających różnym grupom odbiorców kwestie ZERO WASTE i LESS WASTE oraz zaangażowania społecznego i obywatelskiego młodzieży.
Zachęcamy do zapoznania się z kompletem czterech poradników przygotowanych przez partnerów projektu z Polski, Norwegii i Słowenii.
Poradnik przygotowany przez autorów z Norsensus Mediaforum (Norwegia). Celem tej pracy jest określenie obecnego stanu wpływu budowania kompetencji medialnych na zaangażowanie obywatelskie w kontekście norweskim. Umiejętności korzystania z mediów są jednym z kluczowych aspektów prowadzonej w różnym zakresie aktywności obywatelskiej. Niestety badania w tej dziedzinie wskazują, że zaangażowanie obywatelskie wśród młodych ludzi jest na ogół niestarczające i w niewielkim stopniu jest związane z wykorzystaniem mediów elektronicznych. W kontekście Norwegii możemy jednak mówić o rozwinięciu doświadczeń międzysektorowej współpracy dotyczącej zaangażowania obywatelskiego młodych ludzi poprzez lub z wykorzystaniem mediów.
Pobierz PORADNIK w PDF (wersja angielska) - kliknij TUTAJ
Pobierz PORADNIK w PDF (wersja polska) - kliknij TUTAJ
.
Poradnik przygotowany przez autorów z Ekologi brez meja (Słowenia). W tym przewodniku przyjrzymy się, jak ważne jest podejście ZERO WASTE, jak włączyć praktyki ZERO WASTE do codziennego życia i jak zwiększyć swoje zaangażowanie w działania obywatelskie i społeczne związane z kwestiami środowiskowymi. Razem możemy umożliwić młodym ludziom takim jak Ty tworzenie pozytywnych zmian i wspólne budowanie zrównoważonej przyszłości.
Pobierz PORADNIK w PDF (wersja angielska) - kliknij TUTAJ
Pobierz PORADNIK w PDF (wersja polska) - kliknij TUTAJ
.
Poradnik przygotowany przez autorów z ramienia Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Współcześnie Zero Waste uważane jest za styl życia, zgodnie z którym człowiek ma generować jak najmniejszą liczbę odpadów. Idea ta składa się z wielu złożonych procesów, które zakładają nie tylko do zniwelowania produkcji śmieci, ale też ich odzysk i ponowne wykorzystanie. W tym poradniku znajdziesz najważniejsze założenia LESS WASTE i ZERO WASTE, poznasz zasadę 5R i przede wszystkim poznasz propozycje działań oddolnych i dowiesz się jak zacząć wprowadzać zasady ZERO WASTE w swojej miejscowości czy na osiedlu.
Pobierz PORADNIK w PDF (wersja polska) - kliknij TUTAJ
.
Poradnik przygotowany przez autorów z ramienia Stowarzyszenia CREO. Jedną z wielu dobrych praktyk stosowanych w Zero Waste są np. eventy stanowiące ważną część ruchu ekologicznego. Organizowanie tego typu wydarzeń to nie tylko doskonała okazja do zaprezentowania praktycznych rozwiązań, ale także szansa na stworzenie mobilizującego środowiska, które będzie inspirować do podejmowania działań proekologicznych. Niniejszy poradnik przeprowadzi Was przez 10 kroków myślenia projektowego, przedstawi Wam rodzaje eventów, zaprezentuje wskazówki organizacyjne. Poradnik ukazuje także dobre praktyki z zakresu kampanii ekologicznych i akcji społecznych.
Pobierz PORADNIK w PDF (wersja polska) - kliknij TUTAJ
.