Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Wolontariusze z SP 1 zorganizowali akcję antysmogową w Puszczykowie

Wolontariusze z SP 1 zorganizowali akcję antysmogową w Puszczykowie

Data publikacji: 2020-01-27

Puszczykowo niegdyś było miejscowością letniskową i słynie z pięknego sąsiedztwa Wielkopolskiego Parku Narodowego. Jednak i tu SMOG jest ważnym problemem lokalnej społeczności.

W dniu 21 stycznia 2020 roku członkowie Szkolnego Klubu Młodego Obywatela ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie wraz z opiekunem p. Katarzyną Knapp - Idziak oraz wychowawczynią p. Aleksandrą Walczak zorganizowali Akcję Antysmogową. Zaopatrzeni w plakaty przygotowane przez uczniów, rysunek Leili Kordus oraz ulotki Oliwii Koniecznej, udali się do Urzędu Miasta Puszczykowo. Tam spotkali się z Panem Burmistrzem Władysławem Ślisińskim. Pan Burmistrz opowiedział o podjętych działaniach antysmogowych w Puszczykowie. Zachęcił do udziału w Młodzieżowej Radzie Miasta. Na koniec Pan Burmistrz otrzymał prezent - rysunek nawołujący do walki ze smogiem oraz ulotki dotyczące naszych działań. Dziękujemy za miłe spotkanie. Burmistrz zaprosił także uczniów do darmowego korzystania z lodowiska podczas ferii zimowych.

Opiekun SKMO: Katarzyna Knapp-Idziak
Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]