Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Portal projektu "DziałaMY!"

Moduł "Szkolne Budżety Obywatelskie" (SBO)

Celem powstania modułu było wsparcie Szkolnych Klubów Młodego Obywatela (SKMO) w zakresie organizacji Szkolnych Budżetów Obywatelskich.

Szkolne Budżety Obywatelskie - to nowa forma nauki etosu obywatelskiego poprzez zabawę i zdrową rywalizację. Każda ze szkół uczstniczących w projekcie "DziałaMY!" otrzyma 1000 zł na pomysły uczniów. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu lub wyposażenia dla szkoły albo na organizację wydarzenia w szkole (np. koncert charytatywny).

To uczniowie mogą decydować o zasadach SBO, składac propozycje projektów, promować swoje pomysły wśród rówieśników, głosować na wybrane przedsięwzięcia i finalnie brać udział w projekcie, który zostanie wybrany przez społeczność szkoły. Dzień (lub dni) głosowania stanie się świętem demokracji szkolnej.

Moduł umożliwia m.in.:

  • wysyłanie i publikowanie projektów przez wnioskodawców-uczniów (wraz z możliwością zamieszczania opisów, zdjęć itp.)
  • zdalne opiniowanie pomysłów uczniów przez nauczycieli zaangażowanych w przedsięwzięcie (pod kątem spełniania zasad wcześniej ustalonych przez młodych przy udziale grona pedagogicznego)
  • utworzenie ostatecznej listy projektów przeznaczonych do głosowania
  • publikacja wyników głosowania wśród uczniów

Moduł nie obejmuje samego głosowania. Proces głosowania organizuje Szkolny Klub Młodego Obywatela. Wszystko po to by jeszcze bardziej upodobnić moment oddania głosu do wyborów tradycyjnych. Zawsze jest więc urna na głosy, komisja licząca głosy, a w niektórych szkołach nawet w pełni przygotowany lokal wyborczy.

Materiały promocyjne do wykorzystania przez uczniów-projektodawców

Dla ułatwienia uczniom rozpromowania swoich pomysłów wśród koleżanek i kolegów na stronie projektu "DziałaMY!" umieszczone będą wzory ulotki i plakatu. Wzory w formacie cyfrowym umożliwiającym modyfikację poprzez komputery domowe oraz wydruk na domowych urządzeniach drukujących. Każdy wnioskodawca będzie mógł wykorzystać wzór graficzny ulotki lub plakatu wpisując w odpowiednie pola jedynie informację o swoim projekcie. Ulotki i plakaty będą mogli dystrybuować w szkole lub umieścić np. w gablotach Szkolnych Klubów Młodego Obywatela.

Moduł e-learningowy „Kilka kroków do dobrego projektu”

Moduł ten ma za zadanie wspieranie Szkolne Kluby Młodych Obywateli w zakresie pozyskania wiedzy o zasadach przygotowania projektów obywatelskich i społecznych. Poprzez moduł użytkownicy będą mogli prześledzić fazy przygotowania projektu, dowiedzą się o przykładach z dobrych praktyk, będą mogli skorzystać z możliwości realizacji zadań praktycznych a na koniec wypełnią test sprawdzający wiedzę i umiejętności.


Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]