Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Dzięki Szkolnemu Budżetowi Obywatelskiemu w SP 78 w Poznaniu powstała strefa relaksu

Dzięki Szkolnemu Budżetowi Obywatelskiemu w SP 78 w Poznaniu powstała strefa relaksu

Data publikacji: 2020-03-02

W zeszłym roku projekt dot. stworzenia pufowych stref relaksu zdobył 196 głosów w głosowaniu wśród uczniów.

W ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego to sami uczniowie składają projekty oraz głosują i wybierają przedsięwzięcia najbardziej istotne dla szkoły i społeczności szkolnych.

Szkolny Budżet Obywatelski (SBO) to nauka funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego w praktyce, dostosowana do potrzeb i wymagań młodzieży. Dzięki możliwości realizacji wybranego przez społeczność szkoły projektu SBO posiada niemal wszystkie cechy samorządowego budżetu partycypacyjnego. Nie jest to więc tylko symulacja, ale autentyczny proces konsultacyjny oparty na partycypacji, a jego bezpośredni rezultat – zrealizowany projekt młodzieżowy – staje się wręcz namacalny dla uczniów. Wszystko po to by pokazać, że warto być zaangażowanym młodym obywatelem!

Edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, w ramach której wybrano projekt dot. strefy relaksu, była elementem przedsięwzięcia pt. „DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Metropolii Poznań” współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]