Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Wigilijna akcja społeczna młodych z SP w Suchym Lesie

Wigilijna akcja społeczna młodych z SP w Suchym Lesie

Data publikacji: 2019-12-23

Młodzież z SP w Suchym Lesie we współpracy z Centrum Wolontariatu w Suchym Lesie zorganizowała akcję w Domu Opieki Społecznej przy ul. Ugory w Poznaniu.

Pozostając jeszcze w świątecznym klimacie chcemy opowiedzieć (z ogromną dumą), o działaniach naszej WSPANIAŁEJ młodzieży. Otóż członkowie Szkolnego Klubu Młodego Obywatela w SP i Szkolnego Klubu Wolontariatu wspólnie z Centrum Wolontariatu w Suchym Lesie zjednoczyli siły i zorganizowali wzruszające wydarzenie dla osób starszych z Domu Opieki Społecznej na ulicy Ugory w Poznaniu. Nasza wizyta miała miejsce dzień przed wigiliami szkolnymi tj. 19.12. 2019 r, ale przygotowania sięgają już początku grudnia, gdy to ogłosiliśmy zbiórkę artykułów, z których zrobiliśmy prezenty dla mieszkańców DPS. Ponadto uczniowie przygotowywali kartki świąteczne, które zostały seniorom wręczone także podczas naszej wizyty. Były to artykuły higieniczne i słodkości.

Z tego miejsca dziękujemy jeszcze raz wszystkim rodzicom za ich ofiarność. Zapewniamy, ze wymienione artykuły są bardzo potrzebne i niezmiernie ucieszyły obdarowanych seniorów. Poza wspólnym kolędowaniem, rozmowami, wspólnym czasem przy choince, gdzie seniorzy otwierali prezenty, były też wspólne działania. Nasi wychowankowie wraz z seniorami zostali podzieleni na zespoły (kilkoro uczniów plus kilkoro seniorów- to skład każdej drużyny). Każdy zespół otrzymał swoje zadania w świątecznych teczkach o nazwach, które były jednocześnie nazwami ich zespołów. Tym sposobem o trzy pierwsze miejsca walczyła: grupa choinek, bałwanków, gwiazdorów, bombeczek, śnieżynek i elfów. Całość tak spodobała się mieszkańcom DOS, że nawet nie spieszyli się na kolację co było dla nas najpiękniejszym z możliwych sposobem podziękowania.

A poniżej kilka zdjęć z tej imprezy.

Opiekunowie klubów: Anna Kaźmierczak, Anna Budna, Magdalena Rosada- Gessner
Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]