Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Młodzi wolontariusze z Suchego Lasu DZIAŁAJĄ na pełnych obrotach!

Młodzi wolontariusze z Suchego Lasu DZIAŁAJĄ na pełnych obrotach!

Data publikacji: 2020-11-11

Członkowie Szkolnego Klub Młodego Obywatela ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie pokazali, że nie są obojętni wobec czworonogów potrzebujących pomocy!

Zorganizowali kompleksową akcję wspierającą Schronisko w Brodziszewie:

  • Uzyskali od schroniska listę potrzebnych rzeczy
  • Przeprowadzili zbiórkę na terenie szkoły
  • Dostarczyli zebrane przedmioty do schroniska
  • Zapoznali się z częścią piesków przebywających w schronisku, wyprowadzając je na spacer

Uczniowie zapałali ogromną sympatią wobec schroniska, twierdząc, że ma ogromny potencjał i niesamowitych pracowników, ale z powodu braku funduszy rozwija się wolniej, niż powinno.

Zaplanowali więc długotrwałą formę pomocy: na stronie szkoły niedługo postanie zakładka „My DziałaMY i domu im szukamy”, dzięki której uczniowie będą mogli zapoznać się ze zwierzakami ze schroniska i zdecydować na ewentualna adopcję! (również wirtualną).

Gratulujemy wolontariuszom, którzy zaangażowali się w pomoc – jesteście wielcy! Dziękujemy Pani opiekun Klubu – Annie Kaźmierczak, za wielkie zaangażowanie i ogromny zapał do pracy z młodzieżą. Oprócz tego oczywiście trzymamy kciuki za działania, które mogą pomóc zwierzakom!

Projekt „DziałaMY!” realizowany jest w 25 szkołach przez Stowarzyszenia CREO i Metropolia Pozna. Projekt finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]