Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Trwają warsztaty z organizacji Szkolnych Budżetów Obywatelskich w ramach kolejnej edycji projektu DziałaMY!

Trwają warsztaty z organizacji Szkolnych Budżetów Obywatelskich w ramach kolejnej edycji pr

Data publikacji: 2021-10-19

Rozpoczęła się kolejna edycja warsztaty z organizacji Szkolnych Budżetów Obywatelskich (SBO). Wydarzenia odbywają się m.in. w szkołach objętych projektem "DziałaMY - program rozwoju edukacji obywatelskiej w Wielkopolsce". Podczas warsztatów młodzież ze Szkolnych Klubów Młodego Obywatela poznaje tajniki budżetów partycypacyjnych i przygotowuje się do przeprowadzenia własnej edycji SBO.

Warsztaty zrealizowaliśmy już m.in. w szkołach w Śremie, Kaliszu, Rokietnicy, Swarzędzu, Suchym Lesie, Golinie, Słupcy, Krosinku.

Podczas warsztatów z uczniami opracowywaliśmy zasady i harmonogram SBO w każdej ze szkół. Omawialiśmy także najważniejsze etapy szkolnego budżetu, możliwe formy promocji inicjatywy w społeczności szkolnej oraz organizację dnia głosowania. Niektóre grupy młodzieży postawiły na głosowanie ze specjalnie przygotowanym lokalem wyborczym, stacjonarną urną na głosy i komisją wydającą karty do głosowania. W innych szkołach zdecydowano, że głosowanie odbędzie się w klasach. Zaangażowanie uczniów było jednak bardzo duże, a przed grupami teraz ważne zadanie - zachęcić jak najwięcej koleżanek i kolegów do składania pomysłów na miniprojekty oraz do oddania głosu w ogólnoszkolnym głosowaniu. Powodzenia!

Projekt "DziałaMY - program rozwoju edukacji obywatelskiej w Wielkopolsce" jest realizowany jest w ramach programu dotacyjnego „Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).
Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]