Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Jesienne szkolenia dla samorządowców za nami!

Jesienne szkolenia dla samorządowców za nami!

Data publikacji: 2021-10-15

W dniach 29 września i 12 października br. w ramach projektu "DziałaMY - program rozwoju edukacji obywatelskiej w Wielkopolsce" przeprowadziliśmy dwa szkolenia internetowe dla pracowników JST dotyczące efektywnych konsultacji dla osób młodych. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami szkoleń (wkrótce) i prezentacjami z wydarzeń.

W szkoleniach uczestniczyli pracownicy samorządowi z terenu Metropolii Poznań odpowiedzialni m.in. za prowadzenie konsultacji społecznych, realizację budżetów obywatelskich, pozyskiwanie funduszy UE, kontakt z mieszkańcami i dialog obywatelski oraz promocję i kulturę.

  • SZKOLENIE: „KONSULTACJE SPOŁECZNE Z POKOLENIEM „Z” Skuteczne angażowanie osób młodych w procesy partycypacyjne w samorządach” (29.09.2021)

W trakcie szkolenia poruszone zostały m.in. kwestie promowanie konsultacji wśród mieszkańców (w tym młodych), zwiększenie frekwencji, wykorzystanie internetu i innowacyjnych metod konsultacji atrakcyjnych dla młodych itp. Elementem szkolenia było też zapewnienie możliwości indywidualnej konsultacji, podczas której uczestnicy mogli zgłaszać się do prelegenta w sprawie szczegółowego omówienia zadań wykonanych podczas szkolenia lub z innymi kwestiami związanymi z tematyką angażowania osób młodych w samorządowe procesy partycypacyjne.

Program szkolenia - pobierz plik: Program szkolenia - konsultacje społeczne - 29.09.2021 (PDF)

Prezentacje ze szkolenia - pobierz plik: Prezentacja ze szkolenia - konsultacje społeczne - 29.09.2021 (PDF)

Transkrypcja - pobierz plik: Transkrypcja ze szkolenia 29.09.2021 (PDF)

  • SZKOLENIE „Social media w samorządzie Efektywne wykorzystanie nowych mediów w pracy samorządowej" (12.10.2021)

Elementami szkolenia były treści teoretyczne związane z zasadami działań na social mediach, jak i praktyczne przykłady, zarówno te warte naśladowania, jaki i te, które uzmysławiają błędy. Szkolenie zawierało informacje o sposobach efektywnego wykorzystania mediów społecznościowych do zaangażowania odbiorców i zachęcenia ich do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych. Pokano też różnice w komunikacji organicznej względem płatnych kampanii reklamowych oraz wykorzystanie takich narzędzi jak „wydarzenia” czy „grupy” na Facebooku.

Program szkolenia - pobierz plik: Program szkolenia - Social media - 12.10.2021 (PDF)

Prezentacje ze szkolenia - pobierz plik: Prezentacja ze szkolenia - Social media - 12.10.2021 (PDF)

Transkrypcja - pobierz plik: Transkrypcja ze szkolenia 12.10.2021 (PDF)
Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]