Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Pobierz poradnik nt. organizowania lokalnych międzypokoleniowych debat

Pobierz poradnik nt. organizowania lokalnych międzypokoleniowych debat

Data publikacji: 2021-11-17

Zachęcamy do pobrania poradnika dla osób w każdym wieku, opracowanego w ramach projektu "DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Wielkopolsce".

Przedstawiamy poradnik dotyczący organizowania lokalnych międzypokoleniowych debat w tym w szczególności debat oksfordzkich. Jak zdradza już sam tytuł poradnika kierujemy go do osób praktycznie w każdym wieku. W szczególności do młodzieży, nauczycieli, pracowników samorządowych i seniorów, a w szerszym sensie do całej społeczności lokalnej.Tworząc poradnik wyszliśmy z założenia, że wszyscy członkowie lokalnej społeczności powinni być częścią jej tworzenia, a to wymaga komunikacji, dialogu i debaty. Dlatego opierając się na naszych doświadczeniach i dobrych praktykach chcemy dostarczyć Państwu przydatnych wskazówek dotyczących zasad i etapów debaty, moderacji, tematyki i promocji.

Zachęcamy do organizacji międzypokoleniowych debat z pomocą naszego poradnika, ale traktując go jako zestaw inspiracji do twórczego działania. Dialog, wymaga bowiem elastyczności i dopasowania do lokalnej sytuacji, a tą sami Państwo znacie najlepiej. Dzięki takiemu podejściu wykorzystanie debat może być doskonałym sposobem do poznania opinii mieszkańców o różnych punktach widzenia praktycznie na każdy temat. W efekcie, łagodząc nieporozumienia czy konflikty.

Pobierz poradnik:

PORADNIK - Organizowanie lokalnych międzypokoleniowych debat (PDF)

Poradnik został przygotowany w ramach projektu pt. „DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Wielkopolsce” realizowanego w ramach programu dotacyjnego „Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]