Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Projekt SBO: Zielony zakątek

organizator:
kategoria:
rok 2020
wnioskodawca:
Ewa Tasiemska (7a)
szacunkowy koszt:
947.00 PLN
liczba odsłon:
33
liczba głosów:
67

foto art

Informacje wstępne:

Szkoła:

SP 1 Poznań

Edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego:

Szkolny Budżet Obywatelski - SP1 Poznań

Data złożenia formularza:

15.10.2020

Charakterystyka projektu:

Nazwa projektu:

Zielony zakątek

Skrócony opis projektu:

Strefa relaksu posiadająca 2 kanapy oraz 5 puf.

Opis projektu:

W miejscu o powierzchni 13,64 m2 zamierzamy umieścić dwie sofy w cenie 329 zł za szt. oraz pięć puf w cenie 54,79 zł za szt. Sofy i pufy są w odcieniach jasnych szarości. Projekt narodził się po wykonaniu zielonej ściany wykonanej z kwiatów doniczkowych na terenie szkoły. Planowana strefa relaksu doskonale wpisze się w zakątek pełen zieleni.

Dodatkowe informacje o projekcie:

Uzasadnienie dla realizacji projektu:

Do szkoły uczęszcza około tysiąca uczniów, więc jest w niej bardzo głośno. Uczniowie z naszej szkoły potrzebują chwili relaksu i odpoczynku. Postanowiłyśmy więc stworzyć miejsce, w którym będą mogli odpocząć. Zacisze będzie znajdowało się obok szkolnej biblioteki.

Szacunkowe koszty realizacji projektu:

947.00 PLN

Opis kalkulacji kosztów ze wskazaniem kosztów ważniejszych elementów projektu:

5 puf - 273,95 złoty, za szt. 54,79 ,- 2 kanapy - 659,98 złoty, za szt. 329 ,- Oraz dostawa - 15 złoty


Opinia moderatora nt. projektu:

 Projekt przygotowany przez grupę dziewcząt z klasy 7. Charakter projektu wskazuje na potrzebę odpoczynku przez uczniów ze starszych klas, którzy obciążeni wieloma godzinami spędzonymi w szkole poszukują miejsca na relaks. Projekt narodził się, gdy jedna z naszych nauczzycielek, pani Ewa Zaran Jaszczak postanowiła wprowadzić zieleń do szkoły tworząc na II piętrze zieolną ścianę. Pufy i sofy doskonale wpisują się obszar, gdzie zieleni będzie przybywać a jednocześnie miejsce jest znacznie oddalone od klas młodszych. Projekt wpisuje się w potrzeby uczniów i jest napisany zgodnie z zasadami SBO. Jego koszt również pozostaje wyliczony sumiennie i nie przekracza 1000zł. Grupa opracowująca pomysł ma również zapewnienie od p. Dyrektor Heleny Paszkiewicz, że otrzymają dofinansowanie ze szkoły by 2 ściany były wyklejone tapetą z motywami roślinnymi a jeden z rodziców zespołu zgłaszającego projekt wykona naklejenie tapety we własnym zakresie. Projekt ma zdecydowanie szansę na realizację a nawet na rozszerzenie swojego zasięgu za pomocą pieniędzy szkolnych.

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]