Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


38. Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu

XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące mieści się na Sołaczu, przy ulicy Drzymały 4/6 w urokliwym otoczeniu Parku Wodziczki oraz Parku Sołackiego. Innowacyjna forma nauczania języka obcego polega na nauczaniu poszczególnych przedmiotów w języku ojczystym i angielskim, a co za tym idzie, absolwenci naszej szkoły posługują się płynnie dwoma językami zarówno w mowie, jak w piśmie. Dodatkowym walorem nauczania języka angielskiego w naszym liceum są lekcje prowadzone przez native speakera. Wspierając wszechstronny rozwój uczniów i ich zainteresowań, szkoła podjęła współpracę z licznymi ośrodkami naukowymi i kulturalnymi, między innymi z: British Coucil w ramach Advantage Partnership Programme, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetem Ekonomicznym, Akademią Wychowania Fizycznego oraz Collegium Da Vinci. Rozwijaniu zainteresowań sprzyjają liczne koła przedmiotowe i kluby, są to m.in. Koło redakcyjne, Klub FCE i CAE, Klub Melomana czy Klub Podróżnika. Na uwagę zasługuje również wdrożenie tutoringu. To indywidualna metoda pracy, pozwalająca młodym ludziom odkrywać i rozwijać swoje predyspozycje. Jeśli chodzi o kontakty zagraniczne, to uczniowie uczestniczą w wymianach młodzieżowych. Świetnie rozwija się współpraca ze szkołami w Hiszpanii i we Włoszech. Organizowane też są wycieczki do Wielkiej Brytanii oraz wakacyjne wyjazdy do Austrii, Chorwacji, a nawet Stanów Zjednoczonych. Nie zapominamy także o działaniach na rzecz innych. W szkole od wielu lat intensywnie działają różne sekcje Szkolnego Koła Wolontariatu. W tamtym roku udało nam się zrealizować projekt "DziałaMY. Aktywni w LO38!", w wyniku którego powstała strefa siedzenia dla uczniów. W tym roku dołączyliśmy do drugiej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w ramach projektu "Działamy Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Metropolii Poznań" , licząc na kolejne kreatywne pomysły naszych uczniów.

Nasze edycje Szkolnych Budżetów Obywatelskich

Szkolny Budżet Obywatelski 2021 - 38. Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu

zgłaszanie projektów:
od 10.11.2021
do 21.11.2021
głosowanie:
od 29.11.2021
do 30.11.2021
Szkolny Budżet Obywatelski (SBO) to nauka funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego w praktyce, dostosowana do potrzeb i wymagań młodzieży. Dzięki możliwości realizacji wybranego przez społeczność szkoły projektu SBO posiada niemal wszystkie cechy samorządowego budżetu partycypacyjnego.

Szkolny Budżet Obywatelski - 38. Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu

zgłaszanie projektów:
od 18.01.2020
do 24.01.2020
głosowanie:
od 17.02.2020
do 17.02.2020
Szkolny Budżet Obywatelski to praktyczna nauka funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. Społeczność szkolna zgłasza swoje pomysły, a następnie, w drodze głosowania, wybierany jest zwycięski projekt, który jest realizowany w szkole. W ten sposób młodzież może przekonać się, że warto być zaangażowanym młodym obywatelem.
Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]