Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.






Szkoła Podstawowa w Pobiedziskach

Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach ma za sobą kilka ładnych lat historii i niesamowity potencjał, którego odkrywanie stało się naszą misją. Cała szkoła mieści się w czterech budynkach. Najstarszy z nich, przy ulicy Kostrzyńskiej, powstał w 1895 roku. Do końca I wojny światowej mieściła się w nim szkoła dla dzieci niemieckich. Kilka lat później, tuż obok wybudowano szkołę dla dzieci polskich. W 1974 roku przy ulicy Kostrzyńskiej wzniesiono kolejny budynek szkolny wraz z salą gimnastyczną. Ostatni nowoczesny kompleks edukacyjno-sportowy połączony z poprzednimi zabudowaniami oddano do użytku w 2011 roku. Dzieci z klas pierwszych uczą się w budynku przy ulicy Władysława Jagiełły, gdzie mają własny plac zabaw i boisko.

Obecnie w szkole funkcjonuje 37 oddziałów, do których uczęszcza 873 uczniów. W naszej placówce pracuje 79 nauczycieli.
W pobiedziskiej szkole prężnie działają: Uczniowski Klub Sportowy „Smecz” prowadzący zajęcia judo, Klub Szkoły Humanitarnej, Klub Miłośników Pobiedzisk, koło dziennikarsko-filmowe redagujące szkolną gazetkę „ Puls Kazika”, Szkolne Koło Teatralne „Kartoteka”, kreatywne zajęcia nauki gry w szachy.

Nasza młodzież chętnie angażuje się w wiele projektów, konkursów i różnego rodzaju akcji edukacyjno-wychowawczych: np. 6 razy braliśmy udział w projekcie Comenius i 6 razy w Erasmus +. Wielokrotnie nasi uczniowie wygrywali w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. „Noc Bibliotek” czy koncerty muzyczne dla pobiedziskiej społeczności to już tradycja naszej szkoły. Naszymi ostatnimi projektami były „Uczeń z pasją” oraz „Badacze i odkrywcy – szkoła bez ograniczeń” Betterfield.

Nasze edycje Szkolnych Budżetów Obywatelskich

Szkolny Budżet Obywatelski 2021 - SP w Pobiedziskach

zgłaszanie projektów:
od 08.10.2021
do 24.10.2021
głosowanie:
od 16.11.2021
do 16.11.2021
Szkolny Budżet Obywatelski to inicjatywa obywatelskiego zaangażowania w praktyce, dostosowana do potrzeb i wymagań młodzieży. W ubiegłych latach organizując SBO w Szkole w Pobiedziskach udało się zaangażować w działanie uczniów, rodziców i nauczycieli. Wierzymy, że obecna edycja odpowie na problemy partycypacji obywatelskiej w dobie postpandemicznej.

Szkolny Budżet Obywatelski 2019 - SP w Pobiedziskach

zgłaszanie projektów:
od 01.11.2019
do 12.11.2019
głosowanie:
od 27.11.2019
do 27.11.2019
Szkolny Budżet Obywatelski to nauka funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego w praktyce, dostosowana do potrzeb i wymagań młodzieży. Spodziewamy się, że poruszymy społeczność szkolną i przeprowadzimy na terenie naszej szkoły praktyczną lekcję na temat Budżetów Obywatelskich. Liczymy na zaangażowanych, twórczych i odpowiedzialnych obywateli naszej pobiedziskiej społeczności w niedalekiej przyszłości.
Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]