Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Liceum Ogólnokształcące w Śremie

Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. Wybickiego w Śremie to szkoła z ponad 161-letnią tradycją. Naszymi absolwentami są znane osobistości tj.: prof. dr Heliodor Święcicki- lekarz medycyny, pierwszy Rektor UAM w Poznaniu, prof. dr Eugen Mittwoch- orientalista i filolog czy prof. dr Antoni Kalina- językoznawca, slawista, rektor Uniwersytetu we Lwowie.

Nasze liceum wspiera wszelkie inicjatywy i aktywności uczniowskie. Od lat prężnie działa wolontariat szkolny, teatr „Bez Kurtyny”, telewizja szkolna „Okiem Józefa” czy szkolne radio internetowe „EL”. Nasi uczniowie od dawna biorą udział w różnych projektach zdobywając wiedzę, umiejętności oraz poszerzając swoje horyzonty. W 2018 roku otrzymaliśmy zaszczytny tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi. W 2019 roku po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni przez Fundację „PERSPEKTYWY” w najbardziej prestiżowym rankingu dla szkół, które kończą się egzaminem maturalnym. Zajęliśmy 27 miejsce w Wielkopolsce i tym samym zdobyliśmy Srebrną Tarczę.

Nasze edycje Szkolnych Budżetów Obywatelskich

Szkolny Budżet Obywatelski 2021 - LO w Śremie

zgłaszanie projektów:
od 05.10.2021
do 19.10.2021
głosowanie:
od 08.11.2021
do 08.11.2021
rok 2021
Szkolny Budżet Obywatelski to praktyczna nauka funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. Społeczność szkolna zgłasza swoje pomysły, a następnie, w drodze głosowania, wybierany jest zwycięski projekt, który jest realizowany w szkole. W ten sposób młodzież może przekonać się, że warto być zaangażowanym młodym obywatelem.

Szkolny Budżet Obywatelski - LO Śrem

zgłaszanie projektów:
od 17.02.2020
do 09.03.2020
głosowanie:
od 23.10.2020
do 26.10.2020
rok 2020
Szkolny Budżet Obywatelski umożliwia uczniom Licem aktywne i bezpośrednie podejmowanie decyzji.Młodzież realizuje projekt od zgłaszania pomysłów do wprowadzenia przedsięwzięcia w życie. Uczy się wykorzystywania w praktyce zdobytej wiedzy teoretycznej. Bezpośrednio projektem zajmuje się grupa 29 uczniów realizujących przedmiot :wiedza o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym.Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawuje nauczyciel przedmiotu.
Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]