Wyszukaj interesujące Cię edycje SBO

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Brzechwy mieści się na osiedlu Kościuszkowców 4 w Swarzędzu. Szkoła jest placówką otwartą na świat, ludzi i przyrodę, a przede wszystkim nastawioną na integrację z uczniami niepełnosprawnymi. Obecnie szkoła liczy 39 oddziałów, w tym: klasy ogólnodostępne, klasy integracyjne i oddziały terapeutyczno-edukacyjne oraz oddziały przedszkolne.

Nasi uczniowie swoje zainteresowania mogą rozwijać uczestnicząc w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych i kółkach zainteresowań prowadzonych przez nauczycieli i rodziców. Istnieje możliwość skorzystania dodatkowo z zajęć płatnych (taniec, tenis, judo i innych). Uczniowie klas trzecich uczęszczają raz w tygodniu na zajęcia nauki pływania, które odbywają się w Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji. Szkoła zapewnia stałą opiekę pedagogiczno-psychologiczną dla naszych uczniów. Zatrudniamy dwóch pedagogów, psychologa, logopedów, rehabilitantów oraz terapeutów. Uczniowie mający trudności w nauce otrzymują pomoc w ramach zajęć dydaktyczno-wyrównawczych. Ponadto prowadzone są zajęcia specjalistyczne: korekcyjno-kompensacyjne, rehabilitacja ruchowa, logopedia, integracja sensoryczna, kinezjotaping, dogoterapia, bajkoterapia, muzykoterapia, metody behawioralne, i wiele innych dostosowanych do potrzeb dziecka. Szkoła prowadzi nauczanie włączające i zajęcia integracyjne. W zależności od potrzeb realizowane są alternatywne metody komunikacji.

Wspieramy również uczniów szczególnie uzdolnionych. W szkole do dyspozycji uczniów znajduje się świetlica (czynna od 6.30-17.00), stołówka oraz biblioteka szkolna, duża sala gimnastyczna wyposażona w nowoczesny sprzęt do gier i zabaw sportowych, mała sala gimnastyczna, sala korekcyjna, sala rehabilitacyjna, sala integracji sensorycznej, dwa place zabaw, dwie pracownie komputerowe z dostępem do internetu oraz pracownia języka obcego. Klasy pierwsze liczą 20-24 uczniów.

Ponadto szkoła oferuje ciekawe formy pracy z uczniami: wyjazdy do kina, teatru, filharmonii, muzeów w ramach realizacji podstawy programowej, zajęcia warsztatowe prowadzone przez różnych specjalistów, atrakcyjne formy zajęć turystycznych i terapeutycznych, zajęcia flażoletowe od klasy 2 w ramach edukacji muzycznej. Działania szkoły ukierunkowane są na potrzeby dziecka. Szkoła pracuje w oparciu o różnorodne programy. Uczniowie mają możliwość realizowania różnorodnych projektów, innowacji i przedsięwzięć edukacyjnych. Nasi uczniowie uczestniczą z sukcesami w konkursach szkolnych, gminnych, wojewódzkich ogólnopolskich i międzynarodowych.

Nasze edycje Szkolnych Budżetów Obywatelskich

Szkolny Budżet Obywatelski 2021 - SP 4 w Swarzędzu

zgłaszanie projektów:
od 13.10.2021
do 30.10.2021
głosowanie:
od 17.11.2021
do 17.11.2021
Szkolny Budżet Obywatelski w naszej szkole to nie tylko nauka zaangażowania obywatelskiego w praktyce, ale także szansa na realizację w szkole projektu służącego społeczności szkoły. Swoje pomysły uczniowie mogą przesyłać online do 30 października 2021 roku. Nie czekaj - zaangażuj się i prześlij swój pomysł!

Szkolny Budżet Obywatelski 2019 - SP 4 w Swarzędzu

zgłaszanie projektów:
od 30.10.2019
do 10.11.2019
głosowanie:
od 26.11.2019
do 27.11.2019
Szkolny Budżet Obywatelski w naszej szkole to nie tylko nauka zaangażowania obywatelskiego w praktyce, ale także szansa na realizację w szkole dwóch projektów (małego i dużego), służących społeczności szkoły. Swoje pomysły uczniowie mogą przesyłać online do 10 listopada 2019. Nie czekaj - zaangażuj się i prześlij swój pomysł!
Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]