Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Dopiewski Budżet Obywatelski 2024/2025 - zgłaszanie projektów

organizator:
kategoria:
Budżet obywatelski
czas trwania:
od 21.03.2024
do 10.05.2024
status:
zakończone

foto art

Opis konsultacji:

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Dopiewo do aktywnego uczestnictwa i zgłaszania projektów do Dopiewskiego Budżetu Obywatelskiego 2025.

Budżet Obywatelski to niesamowita okazja, by to mieszkańcy wyrazili zdanie o tym, jak powinna wyglądać Gmina Dopiewo, oraz w którą stronę się rozwijać. Dzięki poprzednim edycjom powstało wiele interesujących projektów jak np.: Park w Gołuskach, Figowy Zakątek w Skórzewie czy zakupiono sprzęt dla ochotniczych straży pożarnych.

Każde sołectwo Gminy Dopiewo zostało przypisane do jednej z 3 grup zwanych Obszarami. Każdej grupie przypisana została część puli oraz kwoty, określające minimalne i maksymalne wartości projektów. Dzięki temu na realizację ma szansę więcej pomysłów. Zachęcamy do uczestnictwa mieszkańców małych i dużych miejscowości – współczynnik korygujący, obok promocji projektu, zwiększa szansę na realizację każdego pomysłu.

Grupa I (Dąbrówka, Dopiewo i Skórzewo) – maksymalna kwota projektu może wynieść 145 000 zł, a minimalna 50 000 zł,
Grupa II (Gołuski, Trzcielin i Więckowice) - maksymalna kwota projektu może wynieść 60 000 zł, a minimalna 15 000 zł.
Grupa III (Dąbrowa, Dopiewiec, Konarzewo, Palędzie i Zakrzewo) – maksymalna kwota projektu może wynieść 95 000 zł, a minimalna 25 000 zł.

Kiedy można sgłosić projekt?

Od 21 marca uruchomiony został internetowy formularz, poprzez który mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty. Czekamy na nie do 10 maja. Po tym czasie nastąpi weryfikacja zgłoszonych wniosków. Jeżeli zatem macie pomysł na to, jak rozwijać swoją najbliższą okolicę - swoje sołectwo, to zachęcamy do wypełnienia internetowego formularza, który znajduje się pod adresem: https://dopiewo.konsultacjejst.pl/budzet/zgloszenie-projektu/018d1b65-4779-446f-af28-35b322c7bcef

Kto może wziąć udział:

Zgłosić projekt może każdy pełnoletni mieszkaniec gminy. Zgłoszony projekt musi dotyczyć terytorialnie wyłącznie sołectwa będącego miejscem zamieszkania Wnioskodawcy.

Jak można wziąć udział – przebieg konsultacji:

Wypełnij elektroniczny formularz zgłoszenia projektu i przedstaw w nim informacje o swoim projekcie.
Pobierz formularz listy poparcia. Zbierz podpisy poparcia pod swoim projektem, od 15 mieszkańców danego sołectwa, którzy ukończyli 16 rok życia.

Kontakt:

Urząd Gminy Dopiewo, ul. Leśna 1c, 62-070 Dopiewo , adres elektroniczny,+48 61 814 83 31

Link do strony organizatora:

https://dopiewo.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski/o-budzecie

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]