Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Poznański Budżet Obywatelski 2018 - głosowanie

organizator:
kategoria:
Budżet obywatelski
czas trwania:
od 09.10.2017
do 30.10.2017
status:
zakończone
liczba odsłon:
69

foto art

Opis konsultacji:

Budżet obywatelski to proces, w trakcie którego mieszkańcy lokalnej wspól­noty bezpośrednio decydują o tym, jak rozdysponować część publicznego budżetu.

Jest to więc narzędzie, które pozwala zgłaszać, dyskutować i wdrażać w ży­cie projekty na rzecz mieszkańców i miasta, w którym żyjesz.

Kto może wziąć udział:

W tegorocznym PBO zagłosować może każdy mieszkaniec Poznania (osoba fizyczna), niezależnie od wieku. W przypadku osób niepełnoletnich, wymagana jest zgoda rodzica i potwierdzenie jej na formularzu do głosowania.

Jak można wziąć udział – przebieg konsultacji:

Każda głosująca osoba ma do dyspozycji 1 głos na projekty ogólnomiejskie i maksymalnie 2 głosy na projekty rejonowe.
Projekty ogólnomiejskie to te, które mają służyć mieszkańcom całego miasta – oznacza to, że dotyczą one potrzeb mieszkańców więcej niż jednego rejonu lub przekraczają kwotę projektu rejonowego. Pod pojęciem zadań rejonowych rozumie się natomiast zadania służące mieszkańcom danego rejonu, realizowane w ramach środków wydzielonych do dyspozycji na tych terenach.

Na tegorocznej liście PBO znalazło się 47 propozycji projektów ogólnomiejskich oraz 113 projektów rejonowych.
W celu zapewnienia jednokrotności w zakresie oddawania głosów, koniecznie jest podanie numeru PESEL. Należy mieć jednak na uwadze, że jednokrotne głosowanie przy niewykorzystaniu wszystkich głosów, które są do dyspozycji, wiąże się również z wykorzystaniem PESEL-u.
W celu oddania głosu, należy również uwzględnić w formularzu swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres zamieszkania (ulicę, nr domu lub lokalu, miejscowość, kod pocztowy). Wśród danych nieobowiązkowych znajdują się takie rubryki do uzupełnienia, jak adres e-mailowy oraz numer telefonu.

Gdzie można oddać głos?

Każda osoba, która zechce oddać swój głos, mogła zrobić:

  • Bezpośrednio na stronie budzet.um.poznan.pl/glosowanie,
  • W jednym z 42 wybranych punktów do głosowania. Punkty do głosowania były uruchomione dla osób, które nie mają możliwości zagłosowania w domu lub chcą skorzystać z pomocy wyszkolonych ankieterów; punkty te były uruchomione na terenach każdej jednostki pomocniczej Poznania w dniach 21 i 22 października w godz. 10:00-18:00.
  • Trzecią możliwością było oddanie elektronicznie swojego głosu w Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych czynnych w godzinach pracy centrum w czasie głosowania.

Równocześnie trwał etap promowania tegorocznych projektów. Na naszej stronie internetowej uruchomiono specjalne urządzenie służące wygenerowaniu materiałów promocyjnych, w tym plakatu oraz grafiki na Facebooka.

Kontakt:

Jeżeli masz pytania:

  • zadzwoń: 61 878 5936 lub 61 878 5977 lub 61 878 5785, POZnan*KONTAKT: 61 646 3344
  • napisz: pbo@um.poznan.pl
  • przyjdź: Gabinet Prezydenta Urząd Miasta Poznania, plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań

Link do strony organizatora

https://budzet.um.poznan.pl/

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]