Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


GEOANKIETA: Reklamy w przestrzeni Metropolii Poznań

kategoria:
Planowanie przestrzenne
czas trwania:
od 11.12.2017
do 14.01.2018
status:
zakończone

foto art

Opis konsultacji:

Zapraszamy do wypełnienia geoankiety poświęconej reklamom w krajobrazie Metropolii Poznań. Celem geoankiety jest stworzenie, diagnozy estetyki otaczającej nas przestrzeni. Wyniki badań mogą stanowić istotny impuls do podjęcia dalszych działań związanych z wdrażaniem tzw. ustawy krajobrazowej w ramach Metropolii.

Forma wypowiedzi jaką proponujemy - geoankieta - stanowi połączenie ankiety internetowej i mapy. Dzięki niej będziecie Państwo mieli możliwość wskazywania i charakteryzowania konkretnych miejsc, które wymagają interwencji. Wypełnienie ankiety zajmie około 10-15 minut.

Diagnoza przeprowadzana jest we współpracy z Centrum Badań Metropolitalnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach projektu „Geoportal wspierający partycypację społeczną w planowaniu przestrzennym” finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Badań Stosowanych III.

Kto może wziąć udział:

  • Wszyscy mieszkańcy Metropolii Poznań.

Jak można wziąć udział – przebieg konsultacji:

  • Wypełnienie ankiety online poprzez poniższy formularz.

Kontakt:

Link do strony organizatora:

Podsumowanie:

Raport „Reklamy w krajobrazie miast i gmin Metropolii Poznań”, stanowi podsumowanie dotychczasowych działań Stowarzyszenia. Jego zasadniczą częścią są wyniki geoankiety, przeprowadzonej na przełomie 2017 i 2018 roku. Badanie było podstawą diagnozy estetyki przestrzeni Metropolii Poznań oraz postulatów mieszkańców w zakresie lokalnej polityki reklamowej. Raport porusza także ogólne zagadnienia związane z ustawą krajobrazową i uchwałami krajobrazowymi wraz z procedurą ich powstawania i przykładem rozwiązań przyjętych przez Miasto Poznań.

Przeprowadzona geoankieta, inwentaryzacja punktowa oraz odbyte spotkania potwierdzają istotność problemu oraz konieczność podejmowania kolejnych kroków zmierzających do poprawy estetyki i ochrony krajobrazu Metropolii Poznań.

POBIERZ RAPORT:

Wybrane grafiki:

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]