Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Luboński Budżet Obywatelski 2018 - głosowanie

organizator:
kategoria:
Budżet obywatelski
czas trwania:
od 25.05.2018
do 17.06.2018
status:
zakończone

foto art

Opis konsultacji:

Luboński Budżet Obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu miasta. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania nie tylko własnego osiedla, ale i całego miasta.

Lista projektów skierowanych do głosowania:

 1. Street Workout - zewnętrzna, ogólnodostępna siłownia zupełnie za darmo
 2. Bieg na orientację "Orientuj się w Luboniu"
 3. Remont nawierzchni chodnika przy ul. Sikorskiego 11, 13 i 21
 4. Kreatywne warsztaty rękodzielnicze
 5. Świetlne paski LED przy przejściach - innowacyjny system wsparcia sygnalizacji dla pieszych
 6. PIĘKNA & BEZPIECZNA
 7. SMART ŁAWKI - nowoczesne ławki solarne z funkcją ładowania telefonu komórkowego poprzez USB
 8. Letnie plenerowe potańcówki
 9. Warsztaty zabawowo-rozwojowe dla dzieci 0-3lata i ich opiekunów
 10. Toaleta na Wzgórzu Papieskim - zostawmy ją na kolejny rok!
 11. „Wolny teatr - wolna sztuka, wolna przestrzeń, wolny umysł".
 12. Zielony skwer przy Konarzewskiego
 13. Przedszkole bez SMOGU
 14. Weekendowe spływy kajakowe - III edycja
 15. Aktywny Luboń - 400 godzin darmowych zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży oraz Seniorów
 16. Panele taneczne - pokazy tańca, nauka kroków - bo taniec łączy pokolenia!
 17. Hity na Płyty
 18. Bezpłatne zajęcia fitness na świeżym powietrzu - kolejna edycja
 19. Pogotowie Naukowe
 20. Biała Sobota Onkologiczna

Kto może wziąć udział:

Mieszkańcy Lubonia, którzy ukończyli 16 rok życia.

Jak można wziąć udział – przebieg konsultacji:

 • Projekty są wybierane w głosowaniu powszechnym.
 • Na kartach do głosowania mieszkańcy Lubonia, którzy ukończyli 16 rok życia, dokonują wyboru z puli projektów „inwestycyjnych” i „nieinwestycyjnych”, mając do dyspozycji łącznie 4 głosy do rozdysponowania po 2 na obie kategorie aż do wyczerpania puli dostępnych głosów.
 • Głosowanie trwa 24 dni i rozpoczyna się 25 maja 2018 r. o godz. 00:01, a kończy 17 czerwca 2018 r. o godzinie 23:59.
 • Oddawanie głosów przeprowadza się w wyznaczonych punktach. Listę punktów do głosowania podaje się do publicznej wiadomości co najmniej 7 dni przed datą głosowania.
 • Głosować będzie można również w formie elektronicznej za pomocą formularza dostępnego na stronie www.budzetobywatelski.lubon.pl
 • Warunkiem oddania głosu jest: wyrażenie oświadczenia o zamieszkiwaniu w Luboniu, podanie imienia i nazwiska, numeru PESEL oraz numeru telefonu komórkowego.
 • Numer PESEL służy sprawdzeniu, czy głosy nie powtarzają się.
 • Numer telefonu komórkowego użyty w głosowaniu (musi pochodzić z polskiej strefy numeracyjnej)służy do odebrania SMS z kodem weryfikującym, który należy wprowadzić w formularzu głosowania w celu potwierdzenia oddania głosu,
 • Każdy uprawniony może zagłosować tylko jeden raz. Kolejne wprowadzenie tych samych danych głosującego nie powoduje zmiany już raz oddanego głosu.
 • Niedozwolone jest udostępnianie kart do głosowania i wydawanie z zaznaczonym wyborem danego projektu.
 • Na papierowej karcie do głosowania będą podane tytuły projektów oraz szacunkowy koszt ich realizacji.
 • Na elektronicznej karcie do głosowania może być zawarty dodatkowo skrócony opis projektu.
 • Karta do głosowania musi zawierać opis, jak prawidłowo oddać głos oraz formułę wyrażającą zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
 • Aby głos mógł być uznany za ważny, musi zostać oddany w terminie, a liczba zaznaczonych zadań „inwestycyjnych” i „nieinwestycyjnych” nie może łącznie przekroczyć 4.
 • W przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia, głos jest uznany za ważny po akceptacji oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych poświadczonego przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Kontakt:

W przypadku pytań jest możliwość kontaktu:

 • osobiście: Urząd Miasta Luboń, Pl. E. Bojanowskiego 2, 62-030 Luboń
 • telefonicznie: 61 813 00 11 nr wew. 12, 61 813 00 11 nr wew. 12, 697 630 628
 • mailowo: budzetobywatelski@umlubon.pl

Link do strony organizatora:

www.budzetobywatelski.lubon.pl

Podsumowanie:

Wyniki trzeciej edycji Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego są już znane! W głosowaniu wzięło udział ponad 2 tys. mieszkańców Lubonia, którzy wybrali do realizacji 6 projektów obywatelskich. W tym roku mieszkańcy mieli do dyspozycji 350 tys. zł.

Mieszkańcy mieli możliwość od 25 maja do 17 czerwca głosować zarówno internetowo, jak również na kartach papierowych. Punkt konsultacyjny był dostępny w 16 miejscach w Luboniu. Największą frekwencję i aktywne zbieranie głosów zanotowano podczas Dni Lubonia! W głosowaniu wzięło udział 2 009 mieszkańców, w tym było 1839 ważnych kart do głosowania. 1 160 osób oddało swoje głosy drogą papierową, natomiast 679 mieszkańców Lubonia skorzystało z formularza na stronie internetowej.

Zgodnie z Zasadami LBO do realizacji mogą zostać przeznaczone te projekty, które uzyskały największą liczbę głosów w swojej kategorii, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na Luboński Budżet Obywatelski.
W 2019 r. realizowane będą następujące przedsięwzięcia.

Projekty nieinwestycyjne:

 • Aktywny Luboń - 400 godzin darmowych zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży oraz Seniorów - 26 044 zł – Projekt zakłada organizację zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży oraz seniorów z terenu miasta Luboń, które prowadzone będą przez wykwalifikowanych trenerów oraz w oparciu o miejską bazę sportowo- rekreacyjną od kwietnia do września 2019 roku.
 • Biała Sobota Onkologiczna - 10 620 zł - W jedną, wybraną sobotę w jednym z lubońskich centrów medycznych odbędą się badania profilaktyczne dla pełnoletnich mieszkańców gminy Luboń.
 • Weekendowe spływy kajakowe – III edycja - 17 664 zł - Projekt zakłada organizację 18 spływów rzeką Wartą: 16 spływów na odcinku rzeki Warty z Puszczykowa do Lubonia (około 12 km) oraz 2 spływy na odcinku z Rogalinka do Lubonia (około 19 km).

Projekty inwestycyjne:

 • Street Workout - zewnętrzna, ogólnodostępna siłownia zupełnie za darmo - 75 000 zł - Projekt budowy placu do Street Workout'u zakłada stworzenie ogólnodostępnej przestrzeni do przeprowadzenia kompleksowego treningu całego ciała przy użyciu drążków, drabinek oraz poręczy.
 • Przedszkole bez SMOGU - 150 000 zł - Głównym celem projektu jest zakup oczyszczaczy powietrza do lubońskich przedszkoli.
 • Świetlne paski LED przy przejściach - innowacyjny system wsparcia sygnalizacji dla pieszych - 80 490 zł - Układ składa się z led-owych pasków świetlnych montowanych w chodniku oraz modułu sterującego; kolor wyświetlany na paskach odpowiada barwie światła na sygnalizatorze dla pieszych.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]