Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Budżet Obywatelski Gminy Swarzędz 2019 - głosowanie

kategoria:
Budżet obywatelski
czas trwania:
od 01.08.2018
do 28.09.2018
status:
zakończone

foto art

Opis konsultacji:

W Swarzędzu na budżet obywatelski zostanie przeznaczone 1,5 mln złotych z budżetu na rok 2019. Budżet Obywatelski zostanie podzielony na trzy części. Zagłosujemy nad projektem głównym, na który zostanie przeznaczony 1 mln zł oraz nad projektami lokalnymi, których suma nie przekroczy 300.000 zł, a wartość jednostkowa 100.000 zł oraz projektami dodatkowymi, których suma nie przekroczy 200.000 zł, a wartość jednostkowa 50.000 zł.

Harmonogram konsultacji w sprawie Budżetu Obywatelskiego Gminy Swarzędz na rok 2019:

  • Głosowanie (od 01.08.2018 do 28.09.2018)
  • Ogłoszenie wyników konsultacji (do 26.10.2018)

LISTA PROJEKTÓW

Projekt główny:

1. Swarzędzkie Gwiezdne Wrota (Swarzędz) - Projekt zakłada budowę obserwatorium astronomicznego wraz z wyposażeniem. W obserwatorium znajdą się: sterownia ze stanowiskami komputerowymi, platforma teleskopu z kopułą oraz taras obserwacyjny. Z obserwatorium będą mogły korzystać palcówki szkolne i naukowe, mieszkańcy oraz turyści. Swarzędzkie Gwiezdne Wrota mogą być zarówno miejscem do wieczornych i nocnych obserwacji nieba, jak również bazą edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Dla mieszkańców obiekt ma być otwarty, a korzystanie z niego darmowe.

2. Aktiv Park (Zalasewo) - Park rowerowy ze znakami drogowymi dla dzieci i młodzieży wraz z infrastrukturą rekreacyjno-sportową dla aktywności fizycznej młodzieży i dorosłych, po południowej stronie Swarzędza. Dodatkowo wybiegiem dla psów i kilkoma miejscami postojowymi na samochody. Możliwość modułowego wykonywania prac w zależności od kosztów na poszczególnych etapach.

Projekt lokalny:

3. Wybieg dla psów (Swarzędz) - Projekt zakłada stworzenie bezpiecznej przestrzeni wybiegowej dla psów. Ogrodzony teren o podłożu trawiastym o powierzchni 1250 m2 w rejonie osiedli północnych i w pobliżu Jeziora Swarzędzkiego - trójkątny pas zieleni przy Alei im. Henryka Błachnio.

4. Boisko wielofunkcyjne (Rabowice) - Projekt boiska wielofunkcyjnego do tenisa, siatkówki i koszykówki. Pozwoli on w przyszłości ubiegać się o środki na jego realizację + ogrodzenie terenu.

5. Ulice: Szparagowa, Wiosenna i Rolna - dokumentacja (Paczkowo) - Opracowanie dokumentacji technicznej dla ulic: Szparagowa, Wiosenna i Rolna w Paczkowie.

6. Budowa przedłużenia ścieżki rowerowej - projekt (Swarzędz) - Projekt, a w dalszej perspektywie budowa przedłużenie odcina ścieżki rekreacyjnej (pieszo-rowerowej) wzdłuż linii brzegowe Jeziora Swarzędzkiego umożliwi bezpieczne przemieszanie się rodzin z dziećmi oraz osób korzystających aktywnie z wypoczynku.

7. Ulica Południowa - dokumentacja (Kobylnica) - Opracowanie dokumentacji pod budowę ulicy Południowej w Kobylnicy.

Projekt dodatkowy:

8. Adaptacja terenu Ośrodka Kultury - dokumentacja (Swarzędz) - Opracowanie dokumentacji pod adaptację terenu Ośrodka Kultury. Adaptacja uwzględnia parking oraz zadaszone wiaty rowerowe.

9. Projekt rodzinnego placu gier i zabaw (Gruszczyn) - Projekt zakłada sporządzenie zagospodarowanie terenu na terenie tzw. Osiedla Muzyków w Gruszczynie. Obejmuje m.in.: nasadzenia zieleni, wyznaczenie pola na ognisko, stolik szachowy oraz budowę mini boiska sportowego wraz z piłko chwytami.

10. Stanowisko czytelnicze w Bibliotece Publicznej (Swarzędz) - Projekt zakłada utworzenie w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu ogólnodostępnego stanowiska umożliwiającego skorzystanie z zasobów biblioteki osobom mającym problemy ze wzrokiem: niedowidzącym, niewidomym i starszym, wyrównując w ten sposób ich szanse w dotarciu do świata literatury.

11. Swarzędzcy Patroni (Swarzędz) - Przygotowanie i zamontowanie kilkudziesięciu tablic zawierających informacje o postaciach historycznych będących patronami ulic w Swarzędzu.

12. Plac rekreacyjno wypoczynkowy (Wierzenica) - „Dąbki" to zwyczajowa nazwa boiska i placu zabaw we wsi Wierzenica. Ten uroczy zakątek otoczony drzewami na skarpie doliny rzeki Głównej jest ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu. Projekt obejmuje gruntowną modernizację terenu rekreacyjno-sportowego wraz z doposażeniem.

Kto może wziąć udział:

W głosowaniu będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy gminy Swarzędz, którzy najpóźniej 28.09.2018 roku ukończą 16 rok życia.

Jak można wziąć udział – przebieg konsultacji:

Głosowanie dbywać się będzie:

  • drogą internetową (www.swarzedz.pl/bogs)
  • tradycyjną na kartach do głosowania dostępnych w ratuszu i wskazanych miejscach.

Kontakt:

Gmina Swarzędz, ul. Rynek 1, 62-020 Swarzędz, Tel. Centrala: 61 65 12 000.

Link do strony organizatora:

Link do informacji o Budżecie Obywatelskim

Link do strony głosowania

Podsumowanie:

Na konferencji prasowej 3 października br. poświęconej Budżetowi Obywatelskiemu na rok 2019 burmistrz Marian Szkudlarek przedstawił zwycięskie projekty:

Projekt główny:

Swarzędzkie Gwiezdne Wrota - obserwatorium astronomiczne - otrzymał 3280 głosów

Projekty lokalne:

1. Ulice: Szparagowa, Wiosenna i Rolna w Paczkowie (dokumentacja) - 1795 głosów

2. Boisko wielofunkcyjne w Rabowicach (dokumentacja) - 1135 głosów

3. Budowa przedłużenia ścieżki rowerowej (dokumentacja) - 1135 głosów

Projekty dodatkowe:

1. Projekt rodzinnego placu gier i zabaw w Gruszczynie 1790 głosów

2. Adaptacja Terenu Ośrodka Kultury (dokumentacja) 758 głosów

3. Plac rekreacyjno-wypoczynkowy w Wierzenicy 748 głosów

4. Swarzędzcy Patroni - 590 głosów

Na konferencji prasowej Pełnomocnik ds. Komunikacji i Strategii Rozwoju, Tomasz Rybarczyk przypomniał, że dotychczasowa formuła odpowiadała obietnicy burmistrza z 2014 i się sprawdziła, o czym świadczy frekwencja niespadająca poniżej 5000 Mieszkańców w każdej z dotychczasowych edycji (5117 uczestników tej edycji). Burmistrz Marian Szkudlarek podkreślił, że od kolejnej edycji kwota zostanie zwiększona do 2.5 mln zł i dodatkowo obejmie projekty miękkie.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]