Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Czerwonacki Budżet Obywatelski 2020 – głosowanie

organizator:
kategoria:
Budżet obywatelski
czas trwania:
od 02.09.2019
do 23.09.2019
status:
zakończone

foto art

Opis konsultacji:

Mieszkańcy gminy już po raz kolejny są zaproszeni do dialogu nt. przeznaczenia środków w ramach budżetu obywatelskiego. Ideą budżetu obywatelskiego jest dialog mieszkańców z władzami gminy. To nowatorska technika konsultacyjna, której celem jest włączenie obywateli w proces podejmowania decyzji dotyczących gminy i jej rozwoju. Dzięki niej mieszkańcy mogą poznać mechanizmy konstruowania budżetu gminy, a władze otrzymają cenne informacje o potrzebach i oczekiwaniach mieszkańców. Budżet obywatelski, zwany też partycypacyjnym, to demokratyczny proces podejmowania decyzji, w którym każdy zainteresowany mieszkaniec decyduje o sposobie wydatkowania części środków z budżetu gminnego.

Kwota przeznaczona na zadania w Czerwonackim Budżecie Obywatelskim na rok 2020 wynosi 500 000 zł, z czego:

 • przeznacza się 400 000 zł na projekty inwestycyjne (twarde), z czego koszt pojedynczego projektu nie może przekroczyć wartości 150 000 zł;
 • przeznacza się 100 000 zł na projekty nieinwestycyjne (miękkie), z czego koszt pojedynczego projektu nie może przekroczyć kwoty 25 000 zł.

Lista projektów miękkich (1-5) i twardych (6-13):

 • Aktywny Czerwonak! Wakacje na wesoło dla małych i dużych.
 • Sportowe Owińska
 • ZDROWA RODZINA PLUS
 • Spotkania z kulturą, historią i sportem. Znani goście w gminie Czerwonak.
 • Kobiety chcą więcej - wspieranie rozwoju kobiet poprzez organizację różnorodnych wykładów, warsztatów, spotkań, zajęć ruchowych i akcji charytatywnych.
 • KOLOROWY I BEZPIECZNY PLAC ZABAW U "BAJKOWYCH LUDKÓW"
 • Łącznik chodnikowy na os. Leśnym w Koziegłowach
 • PUMPTRACK W PROMNICACH - tor do jazdy na rowerach, deskorolkach, hulajnogach i rolkach.
 • Nowe huśtawki, nowe zabawki!!! Doposażenie placu zabaw na Osiedlu Przylesie oraz stworzenie nowego terenu rekreacji na ul. Działkowej w Czerwonaku.
 • SAMOOBSŁUGOWE STACJE NAPRAW ROWERÓW W KOZIEGŁOWACH
 • Rewitalizacja pobocza drogi lokalnej łączącej Kicin z Wierzenicą oraz odnowienie skweru przy pętli autobusowej w Kicinie.
 • Każda ulica ma swoje drzewo
 • Nowe ławki w amfiteatrze przy Klubie Kogucik w Potaszach.

Kto może wziąć udział:

Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Gminy, który ukończył 13 lat.

Jak można wziąć udział – przebieg konsultacji:

Lista punktów do głosowania będzie dostępna na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Gminy Czerwonak. Głosować będzie można również w formie elektronicznej. Głosowanie odbywa się poprzez postawienie znaku „X” przy 3 wybranych projektach spośród wszystkich umieszczonych na karcie do głosowania. Głos oddany na mniejszą lub większą liczbę projektów jest nieważny. Każdy uprawniony mieszkaniec Gminy może wziąć udział w głosowaniu tylko jeden raz, wypełniając kartę do głosowania w formie papierowej lub elektronicznej.

Obliczenie wyniku głosowania polega na zsumowaniu ważnych głosów oddanych na każdy z projektów. Do realizacji mogą zostać przeznaczone te projekty, które uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na Czerwonacki Budżet Obywatelski.

Kontakt:

Urząd Gminy Czerwonak, ul. Źródlana 39, 62 - 004 Czerwonak, tel. 61 65 44 204, mail: kancelaria@czerwonak.pl

Link do strony organizatora:

www.czerwonak.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]