Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Budżet Obywatelski Gminy Swarzędz 2019 - głosowanie

kategoria:
Budżet obywatelski
czas trwania:
od 10.07.2020
do 11.09.2020
status:
zakończone

foto art

Opis konsultacji:

W Swarzędzu na budżet obywatelski zostanie przeznaczone 1.5 mln złotych z budżetu na rok 2021. Budżet Obywatelski zostanie podzielony na trzy części. Głosy oddać możemy na projekt główny, na który zostanie przeznaczony 1 mln zł oraz na projekty lokalne, których suma nie przekroczy 300 000 zł, a wartość jednostkowa 100 000 zł i projekty dodatkowe, których suma nie przekroczy 200 000 zł, a wartość jednostkowa 50 000 zł.

Harmonogram konsultacji w sprawie Budżetu Obywatelskiego Gminy Swarzędz na rok 2021:

  • od 10.07.2020 r. do 11.09.2020 r. - głosowanie
  • do 12.10.2020 r. - ogłoszenie wyników

LISTA PROJEKTÓW:

Projekty lokalne:

1. Dokumentacja projektowa na przebudowę ulicy Bliskiej w Rabowicach.

Projekt zakłada wykonanie dokumentacji technicznej wraz z załącznikami na przebudowę ulicy Bliskiej w Rabowicach od skrzyżowania z ul. Diaglezjową. Inwestycja ma charakter lokalny, dotyczy mieszkańców Rabowic w szczególności tych z sąsiednich ulic: Diaglezjowej, Kuźniczej, Żelaznej, Leśnej Polanki, Rycerskiej i Kawalerów Maltańskich.

2. Strefa rekreacji na os. Raczyńskiego.

Celem projektu jest rewitalizacja terenu rekreacyjnego na osiedlu Raczyńskiego (w pobliżu kortów tenisowych). Dla mieszkańców szczególnie ważne jest by okolica, którą zamieszkują zyskała miejsce pełne zieleni, które sprzyjać będzie rekreacji i wypoczynkowi.

Projekt ma charakter lokalny, skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców południowej części Gminy Swarzędz zarówno do młodych rodzin z dziećmi jak i osób starszych. Rewitalizacja terenu przyczyni się do poprawy jakości życia obu tych grup. Pozyskane środki finansowe pozwolą na przygotowanie projektu, demontaż zniszczonej infrastruktury, zakup nowych ławek oraz podstawowe nasadzenia zieleni miejskiej.

3. Projekt rewitalizacji Placu Handlowego w Swarzędzu.

Celem inicjatywy jest pozyskanie środków na wykonanie projektu i kosztorysu rewitalizacji Placu Handlowego w Swarzędzu. Będzie to pierwszy etap procesu rewitalizacji tego terenu. Docelowo plac ma wzbogacić się o nową nawierzchnię, system oświetlenia, elementy małej architektury, zieleń, ciągi komunikacyjne, miejsca postojowe dla samochodów i rowerów oraz miejsca do prowadzenia handlu obwoźnego.

Oczekuje się, że finalnie przeprowadzenie wskazanych działań wpłynie na wygląd i użyteczność Placu Handlowego oraz poprawi kondycję prowadzonych tu firm.

Projekty dodatkowe:

4. "Suchą nogą przez wieś".

Celem projektu jest opracowanie dokumentacji budowlanej dla ulicy Południowej. Obecnie w przebudowie jest ulica Dworcowa, wcześniej opracowane zostały projekty na budowę ulic : Łąkowej, Polowej i częściowo Podgórnej. Jest to dalsza część projektu " Suchą nogą przez wieś", który pozwoli na modernizację i budowę ulic na terenie wsi Kobylnica. Opracowanie projektu na przebudowę ulicy Południowej poprawi dalszą infrastrukturę drogową oraz bezpieczeństwo dla mieszkańców tej części Kobylnicy.

5. Oznakowanie trasy i udogodnienia infrastruktury mety parkrun Jezioro Swarzędzkie.

Projekt ma na celu wzbogacenie Swarzędzkiego Parkrunu o dodatkową infrastrukturę turystyczną. Wyszczególniono zakup: tablicy informacyjnej przy starcie biegu, słupków ze znacznikami kilometrów, skrętów, nawrotki, startu, mety, zegara elektronicznego do zliczania wyników indywidualnych oraz wiaty z 3 ławkami.

Parkrun Jezioro Swarzędzkie działa od maja 2019 roku na terenie Swarzędza i zrzesza ok. 200 mieszkańców gminy. Cotygodniowe bezpłatne spotkania aktywizują co sobotę średnio 70 uczestników i kilkunastu wolontariuszy. Mając profesjonalne narzędzia w postaci dodatkowej infrastruktury idea aktywności fizycznej ma szansę jeszcze bardziej zaistnieć w świadomości Swarzędzan i wypromować gminę wśród turystów parkrunowych.

Kto może wziąć udział:

Prawo do udziału w głosowaniu przysługuje wszystkim mieszkańcom Gminy Swarzędz.

Każdemu głosującemu przysługuje prawo do oddania po jednym głosie na: jedną propozycję projektu głównego, jedną propozycję projektu lokalnego i jedną propozycję projektu dodatkowego.

Jak można wziąć udział – przebieg konsultacji:

Głosowanie odbywać się będzie w dniach od 10 lipca do 11 września 2020 roku na stronie internetowej: https://swarzedz.konsultacjejst.pl/ Do głosowania nie jest wymagana rejestracja konta.

W związku z obecną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną nie będzie dostępne stanowisko komputerowe w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz.

Kontakt:

Gmina Swarzędz, ul. Rynek 1, 62-020 Swarzędz, Tel. Centrala: 61 65 12 000.

Link do strony organizatora:

Link do informacji o Budżecie Obywatelskim

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]