Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Puszczykowski Budżet Obywatelski 2023 - głosowanie

kategoria:
Budżet obywatelski
czas trwania:
od 21.11.2022
do 05.12.2022
status:
zakończone

foto art

Opis konsultacji:

Z budżetu obywatelskiego mogą być finansowane zadania należące do zadań własnych miasta, które są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego. Przedsięwzięcia finansowane z budżetu obywatelskiego zlokalizowane na nieruchomościach będących własnością Miasta Puszczykowa oraz muszą być ogólnodostępne dla mieszkańców. Ogólnodostępność oznacza możliwość swobodnego i nieodpłatnego dostępu do działań lub efektów działań, których realizacja odbywa się z wykorzystaniem środków z budżetu obywatelskiego.

Puszczykowski Budżet Obywatelski zakłada 2 kategorie projektów:

 1. PROJEKTY ZIELONE dotyczące między innymi: ochrony zwierząt (sterylizacja, budowa dziupli lęgowych), walki z hałasem, gospodarowania odpadami, ochrony przyrody, ochrony powietrza i atmosfery, zrewitalizowania już istniejącej przestrzeni publicznej, tworzenia ogrodów deszczowych na skwerach i terenach miejskich, działania edukacyjne. Koszt realizacji Projektu Zielonego nie może być wyższy niż 70 tys. zł. i niższy niż 5 tys. zł.
 2. PROJEKTY MIEJSKIE - w ramach Projektów Miejskich możesz zagłosować między innymi takie zadania jak: budowa ścieżek rowerowych, placów zabaw i boisk, organizacja ruchu drogowego, remonty ulic i chodników, inwestycje związane z infrastrukturą miejską, działania edukacyjne, kulturalne i sportowe. Koszt realizacji Projektu Miejskiego nie może być wyższy niz 180 tys. zł. i niższy niż 25 tys. zł.

Kto może wziąć udział:

Uprawniony do udziału w głosowaniu jest każdy mieszkaniec Miasta Puszczykowa.

Jak można wziąć udział – przebieg konsultacji:

 1. Każdy mieszkaniec Miasta Puszczykowa uprawniony jest do oddania dwóch głosów, 1 na projekt miejski i 1 na projekt zielony.
 2. Głosowanie przeprowadza się poprzez:
 • wrzucenie karty do głosowania do urny w jednym z wyznaczonych punktów do głosowania na terenie Miasta Puszczykowa (w Urzędzie Miejskim, w Bibliotece Miejskiej im. Małgorzaty Musierowicz oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Puszczykowie);
 • oddanie głosu w systemie do głosowania elektronicznego, dostępnego na stronie internetowej https://puszczykowo.pl/portalpbo.

Harmonogram PBO 2022:

 • Kampania informacyjno-edukacyjna: od 12.09.2022
 • Zgłaszanie projektów: od 12.09.2022 do 10.10.2022
 • Weryfikacja zgłoszonych projektów: od 11.10.2022 do 09.11.2022
 • Prezentacja projektów: do 10.12.2021
 • Głosowanie: od 21.11.2022 do 05.12.2022
 • Ogłoszenie wyników: do 14.12.2022

Kontakt:

Urząd Miejski w Puszczykowie, ul. Podleśna 4, 62-040 Puszczykowo, tel. 61 8983 720, mail: budzetobywatelski@puszczykowo.pl

Link do strony organizatora:

https://pbo.puszczykowo.pl/budzet-obywatelski

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]