Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Konsultacje społeczne dot. zmiany zagospodarowania terenu naprzeciwko Wiśniowego Sadu w Luboniu

organizator:
kategoria:
Inne
czas trwania:
od 20.03.2023
do 07.04.2023
status:
zakończone

foto art

Opis konsultacji:

Teren, o którym mowa, jest objęty planem miejscowym "Luboń Centrum", który przewiduje w tym miejscu drogę łączącą ul. Konarzewskiego z projektowaną drogą południową i dalej z ul. Ogrodową. Zapisana w nim droga to przedłużenie al. Jana Pawła II, która dalej miała przeciąć ul. Konarzewskiego, Wiśniowy Sad i dalej, po przeciwległej stronie ul. Fabrycznej, przez obecne pola i nieużytki, biec w stronę ul. Ogrodowej do planowanej drogi zbiorczej tzw. drogi południowej.

Wykreślenie z planów przewidywanej dotąd drogi otworzyłoby możliwość utworzenia w tym miejscu nowego parku o powierzchni niemal 1 ha. Opracowano już jego wstępną koncepcję. Zakłada ona stworzenie przestrzeni do zarówno biernego jak i czynnego odpoczynku wśród natury. Docelowo łączna powierzchnia terenów zieleni parkowej w tym miejscu wyniosłaby 6,5 ha.

Burmistrz Małgorzata Machalska zachęca mieszkańców do zaangażowania na rzecz dobra wspólnego poprzez wypełnienie krótkiej ankiety.

Kto może wziąć udział:

Mieszkańcy Lubonia

Jak można wziąć udział – przebieg konsultacji:

Konsultacje przeprowadzane są  w dn. 20.03 - 07.04.2023 r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej parkczydroga.lubon.pl/, a także w formie ankiety papierowej znajdującej się w poniższych punktach: 

  • Urząd Miasta Luboń
  • Centrum Organizacji Pozarządowych w Luboniu
  • Ośrodek Kultury w Luboniu
  • Biblioteka Miejska w Luboniu
  • Zespół Szkół w Luboniu

Kontakt:

Urząd Miasta Luboń, pl. Edmunda Bojanowskiego 2, 62-030 Luboń, tel. 61 813 00 11, adres e-mail: office@lubon.pl

Link do strony organizatora:

lubon.pl/news/content/4170

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]